Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Oprava mostu přes Vltavu komplikuje dopravu
Oprava mostu v Davli si vyžádala omezení provozu a řidiči musí až do poloviny prosince jezdit objízdnou trasou.  V současné době trvá úplná uzavírka mostu na sil. II/104 v Davli  a to včetně průchodu pro chodce. Uzavírka trvá od 04.09.2017 a potrvá do 15.12.2017 23:59 hod.

Objížďka je obousměrná a platí pro vozidla do 12 t: z Davle po sil. II/102 Štěchovice – po sil. II/106 Hradištko – Krňany – Kamenný Přívoz – dále po II/105 Jílové u Prahy – II/104 Petrov – Davle , Sázava a opačně.  Objížďka pro osobní auta je dlouhá 29 kilometrů.

Při následné částečné uzavírce bude doprava vedena kyvadlově – jedním jízdním pruhem. Provoz bude řízen světelným signalizačním zařízením pouze pro vozidla do 3,5 t a bude zřízen pruh pro chodce.Most bude přes zimu, kdy bude mít stavba technologickou přestávku, průjezdný po jedné polovině. Na jaře 2018 se most na čas znovu uzavře.

Most na silnici II/104 byl v havarijním stavu, měl narušené opěry, nefunkční izolaci a vozovka na něm byla deformovaná. Práce mají trvat 39 týdnů, z toho zcela uzavřen bude most 26 týdnů, zbylých 13 bude průjezdný kyvadlově.

Co všechno je součástí opravy mostu ev.č. 104-001 přes řeku Vltavu? Půjde o výstavbu nového mostního svršku včetně komunikace, vyčištění prostoru před pilíři, opravu spodní stavby, nosné konstrukce, opravu opěr 01 a 06 a pilířů P2 až P6 včetně výměny ložisek i mostních závěrů. V rámci rekonstrukce mostu bude provedena také obnova dláždění břehů na vtoku i výtoku do vzdálenosti přibližně 3 metry od mostního objektu. Obnoví se i cizí zařízení na mostě jako je vodotečná lať či plavební znaky. Nedílnou součástí opravy je i obnovení navazujících konstrukcí, které je pro účel opravy nutné zdemolovat, svodidla, schodiště.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.