Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nový silniční most postaví v Králově DvořeDne 2.10.2012 byla slavnostně poklepán základní kámen stavby protipovodňových opatření za účasti zástupců Ministerstva zemědělství ČR, Povodí Labe, starosty Králova Dvora a dodavatelské firmy. Protipovodňová opatření v Králově Dvoře na řece Litavce spočívají ve formě rozšíření koryta řeky ochranných zídek a hrází, které umožní ochranu intravilánu města před stoletou vodou. Součástí stavby bude rovněž odstranění současného silničního mostu, který je pro návrhovou povodeň nekapacitní, a stavba nového mostu s dostačující kapacitou. Ukončení stavby, jejímž navrhovatelem, v rámci programu Podpora prevence před povodněmi II, je město Králův Dvůr a žadatelem a stavebníkem Povodí Vltavy, státní podnik, se předpokládá do konce roku 2013.

Akce bude navazovat na již provedenou protipovodňovou úpravu koryta v říčním kilometru 5,821 – 7,120, kterou byla zvýšena kapacita koryta tak, aby bezpečně převedla stoletou povodeň a ochránila obytnou zástavbu, včetně komunikačních tras na pravém břehu Litavky a těleso dálnice D5 v celkové délce toku 1,3 kilometru. Stavba probíhala v letech 2008-2009 o celkovém nákladu 95 milionů korun.

Stavba o celkovém nákladu téměř 120 milionů korun, probíhá v rámci dotačního titulu ,,Podpora prevence před povodněmi II“, jehož správcem je Ministerstvo zemědělství. Program 129 120 s názvem Podpora prevence před povodněmi II je dotační program, jehož cílem je snížení úrovně ohrožení a povodňových rizik v záplavových územích vodních toků. Probíhá od roku 2007 a bude ukončen v roce 2013.

Dodavatelem stavby je Metrostav.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.