Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zábradlí na Nuselském mostu v Praze se dočká změny.
Bezpečnostní výbor Zastupitesltva hl.města Prahy  se 14.5.2007 zabýval otázkou úpravy bezpečnostního zábradlí na Nuselském mostu. Foto v článku.Bezpečnostní výbor byl seznámen s několika variantami, které předložil ředitel TSK hl. města Prahy Luděk Dostál. Jednotlivé varianty úprav byly  doplněny o videozáznamy modelových zkoušek. Členové Bezpečnostního výboru doporučili variantu s plechovým převisem a plnou plochou, jejích okraj bude přiblížen k mostní konstrukci. Také drátěné pletivo by mělo být zakryté a tím by se výrazně snížila možnost překonání zábradlí. Veškeré úpravy budou ještě posouzeny Českým hydrometeorologickým ústavem  z hlediska síly větru.

Několik poznámek z historie.

Nuselský most byl uveden do provozu v roce 1973 a od té doby slouží utomobilové dopravě a ve spodní části je zde umístěn i tubus pro provoz metra. Po obou stranách mostu jsou chodníky pro pěší. Už od doby dokončení stavby mostu se výška mostu a malá frekvence chodců zalíbila lidem, kteří uvažovali o rychlém ukončení života bez ohledu na to, že pod mostem je obytná čtvrť. Právě z tohoto důvodu se zábradlí již několikrát upravovalo!

První úprava v roce 1990, další v roce 1997 a v současnosti je zábradlí vysoké 1,2 m se svislou výplní opatřeno ještě bezpečnostní štítovou nástavbou do výšky 2,7 metrů s výplní ze sítě z tvrdého ocelového drátu s obloukovým zakončením směrem k chodníku.

Nuselský most v Praze - bezpečnostní nástavba na zábradlí

Ani tato úprava zoufalce nezadrží. Pražská záchranka vyjížděla od začátku letošního roku  již 31 pokusům o sebevraždu.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.