Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Plánovaný most mezi Německem a Dánskem se nelíbí ochráncům přírody
Plánovaný dvacet kilometrů dlouhý most, který by měl propojit dánský ostrov Loaland na jihu země s německým ostrovem Femern, by měl zrychlit dopravu mezi Německem a  Skandinávií.

Stejně jako most mezi Dánskem a Švédskem by měl být i most přes Fehmarn Balt dvoupatrový, v horní části budou jezdit auta a v dolní vlaky. Zahájení stavby je plánováno na rok 2011 a stavba by měla trvat 10 – 12 let. Hodnota projektu je odhadována na 5,5 miliardy eur. Většinu prací by mělo zajistit Dánsko a most by měl být placen z poplatků, které zaplatí uživateléřidiči. Předpokládaná návratnost nákladů je za 25 let. Stavba mostu se nelíbí spolku pro ochranu přírody NABU se sídlem v Hamburku. Most by mohl ovlivnit životní prostředí mořských savců – tuleňů a delfínů a může narušit dráhy letu stěhovavých ptáků, kteří v uvedeném území táhnou dvakrát ročně.

Dohodu o vybudování mostu podepsali zástupci Německa a Dánska 29. června 2007 a celý projekt spojení nese jméno Femerbaelt.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.