Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Začala stavba obchvatu KarvinéSlavnostním poklepáním na základní kámen byla ve středu 10.06.2020 v Karviné zahájena stavba jihozápadního obchvatu města pro dopravu mezi Českým Těšínem, Bohumínem a Ostravou. Stavba tříkilometrového úseku je rozdělena do několika na sebe navazujících fází, kdy poslední z nich by měla dokončena do konce roku 2022.

Specifikem obchvatu je nutný návoz zhruba 500 tisíc kubíků zeminy, protože stavba povede po  vysokých násypech. V tom je stavba specifická. Zhruba ve třetině trasy nové silnice vyrostou násypy vysoké přes 10 metrů, nový železobetonový most přes řeku Olši, podchod pro pěší a kilometrová protihluková stěna. Společnost Skanska  převzala staveniště počátkem května. Stavební práce budou probíhat současně v celém téměř tříkilometrovém úseku. Při budování komunikace se použije přírodní materiál produkovaný při těžbě uhlí. Zhotovitel počítá s pravidelným monitoringem sedání budovaných násypů a chování celého území. Počítá také s vypracováním 3D modelů celé stavby. Výstavba nové komunikace bude náročná i proto, že zčásti povede poddolovaným územím.

„Tato stavba je jedním z prvních pilotních projektů, který bude kompletně probíhat v BIM (Building Information Modeling) ve spolupráci s investorem. Na začátku stavby bude 3D model, na konci a také v průběhu stavby zajistíme pravidelné monitorování toho, co se na stavbě děje a také plnou digitalizaci dokumentace stavby,“ řekl statutární ředitel společnosti Skanska Michal Jurka.

Úplná uzavírka řidiče nečeká, doprava se pouze omezí. Omezení v dopravě se v několika nejbližších měsících neplánují, pouze u vjezdů na staveniště bude z důvodu bezpečnosti omezena rychlost.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.