Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Řidiči mohou využívat nový obchvat Velkého BeranovaVýstavba obchvatu započala 1. března 2019 a přesně podle plánu byla v pátek 30. října 2020 uvedená do předčasného užívání. Společně s Krajem Vysočina se na financování stavby podílela i Evropská unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu, která z celkové ceny 800 milionů korun uhradila 535 milionů korun. Zbývá ještě spousta dokončovacích prací zejména kolem mostů. Budou nutná ještě drobná dopravní omezení při provozu – zejména snížení rychlosti, popřípadě omezení průjezdné šířky, dokončení místních komunikací do Nových Domků (cca do prosince) a do Henčova včetně mostu Hůlová (květen 2021).

Stavba obchvatu Velkého Beranova propojuje krajské páteřní silnice nejvyššího dopravního významu II/602 a II/353, které jsou spojnicí krajského města s dálnicí D1. Stavba v délce 4,25 kilometru obsahuje pět nových mostních objektů, opěrnou zeď, protihlukovou stěnu, přemístění tří autobusových zastávek a také nové napojení místní části Nové Domky na nově vybudované komunikace včetně úpravy hráze místního rybníka.

Kompletní dokončení celé stavby je plánováno k 30. červnu 2021. Trasa dlouhá 4,3 kilometru, na které nechal kraj postavit pět mostů i okružní křižovatku se samostatným odbočovacím pruhem ve směru na dálnici D1.

Zdroj: KV

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.