Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Polsko začne stavět poslední úsek rychlostní silnice S3 navazující na budoucí dálnici D11
Stavebně náročný poslední úsek rychlostní silnice S3 Bolkow – Lubawka, který naváže na plánovanou dálnici D11, se letos začne stavět. Včera to po společném jednání ve Dvoře Králové nad Labem potvrdil polský ministr infrastruktury a stavebnictví Andrzej Adamczyk.

V současnosti probíhá v Polsku třetí kolo výběrového řízení na zhotovitele výstavby dvou úseků rychlostní silnice S3 Bolkow – Kamienna Góra (16,1 km) s Kamienna Góra – Lubawka – státní hranice (15,3 km). Silnice má být 31 km na délku a začínají v uzlu v Bolkow a běh na státní hranici v Lubawka. Realizace projektu by měla být dokončena v roce 2023. V úseku  Bolków – Lubawka / státní hranice se plánuje postavit 62 inženýrských staveb ( mostů, viaduktů, přejezdů a ekoduktů), 3  odpočívky (North Stone Mountain Stone Mountain, a South Lubawka) a 2 silniční tunely o délce cca 2300 m a 320 m.

Podle českého ministra dopravy Dana Ťoka se letos otevře dvoukilometrový úsek z Osiček do Hradce Králové a začne se stavět část dálnice D11 směřující do Smiřic a dále do Jaroměře. V úseku z Hradce Králové do Jaroměře už probíhá archeologický průzkum, na který naváže ještě v tomto roce stavba dálnice. Realizace navazujících úseků z Jaroměře do Trutnova a na státní hranici s Polskem je závislá na vydání územního rozhodnutí a bude zahájena nejdříve v roce 2020.

Celý úsek z Hradce Králové do Jaroměře měří 22,5 kilometru. Na polské straně je nyní ve výstavbě přibližně 180 kilometrů dálnice a na poslední úsek ke státním hranicím probíhá výběrové řízení.

Zdroj: MD

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.