Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Kraj vybral dodavatele pro modernizaci Letiště České Budějovice
Vlastníkem areálu letiště je Jihočeský kraj a provoz zajišťuje společnost Jihočeské letiště České Budějovice, v níž je kraj rovnocenně zastoupen s městem České Budějovice. Nyní je letiště držitelem licence pro neveřejný mezinárodní provoz. Ta mu umožňuje přijímat a odbavovat středně velká letadla do rozpětí křídel 36 metrů. Kvůli chybějícímu vybavení tu zatím nelze přijímat lety za zhoršeného počasí a letadla tu mohou přistávat pouze ve dne a za dobré viditelnosti. Kraj má proto zájem o využívání letiště a  podporuje práce související  s jeho modernizací. Po dokončení modernizace přijde na řadu proces certifikace pro veřejný mezinárodní provoz. Licenci uděluje Úřad pro civilní letectví, který má na celý proces certifikace ze zákona až rok.

Modernizaci Letiště České Budějovice dokončí sdružení společností GEOSAN GROUP a HABAU CZ za 418 milionů korun bez DPH. Výsledky výběrového řízení, které schválila rada kraje, tlumočil v pondělí 13. března 2017 novinářům hejtman Jiří Zimola. Druhá ve výběrovém řízení skončila společnost SKANSKA s cenou 428 milionů Kč bez DPH a třetí sdružení společností Porr a EDIKT s cenou 438 milionů Kč bez DPH. Neúspěšní uchazeči se mohou odvolat. Práce by měly trvat 18 měsíců

„Vítězná firma by měla na letišti vybudovat například vnitroareálové a veřejné komunikace, terminál, objekt zabezpečení letového provozu, venkovní osvětlení, radionavigaci, radiokomunikaci, světelné vybavení a ostatní technologická zařízení pro odbavení cestujících či rozšířit odbavovací plochy a pojezdové dráhy,“ upřesnil Zimola.

„Plnohodnotný letecký přístav pro charterovou, turistickou, obchodní i nákladní mezinárodní a vnitrostátní dopravu se pak z letiště stane teprve po získání licence pro veřejný mezinárodní provoz. Přistávat tu pak budou moci letadla typu Boeing 737 či Airbus A320,“ uzavřel  náměstek hejtmana Jaromír Slíva.

Zdroj: Jč.K.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.