Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

U obce Velemyšleves byl dokončen nový obchvat s mostní estakádou
Pro řidiče se v úterý 22.11.2016 otevřela nová bezpečnější cesta mezi Mostem a Žatcem na silnici I/27. Celkem 2,6 kilometrů dlouhý obchvat obce Velemyšleves vede přes údolí řeky Chomutovky estakádou, která má v nejvyšším bodě 37 metrů. Mostní estakáda má celkovou délku 538m a má 8 podpor – 7 polí o rozpětí 45 + 65 + 90 + 120 + 90 + 65 + 45 m. Jedná se o spojitý předpjatý nosník komorového průřezu s proměnnou výškou komory od 2,6 m do 6 m, ve směrovém a údolnicovém oblouku. Pilíře jsou masivní železobetonové s průřezem 5m x 1,4m resp. 5m x 2m, vysoké 13 m – 31 m.

Stavba byla zahájen v srpnu 2014. Investorem této stavby je ŘSD ČR, správa Chomutov. Generálním dodavatelem stavby je sdružení SILNICE GROUP, a.s. a AZ SANACE, a.s.  Spolčenost SMP CZ,a.s. dodala  pro stavbu  mostní pilíře, opěry, mostovku a vybavení mostu. Projektant zadávací dokumentace je projektová a inženýrská kancelář SUDOP, a.s. Realizační dokumentaci tvořila inženýrská projektová kancelář NOVÁK&PARTNER s.r.o.

Silnice I/27 začíná na silnici I/8 v Dubí a pokračuje jižním směrem přes Litvínov, Most, Žatec, Jesenici, Kralovice, Plasy, Kaznějov, Plzeň, Přeštice, a Klatovy až k hraničnímu přechodu Železná Ruda. Mezi Mostem a Žatcem kříží silnice I/27 trasu I/7 Praha – Louny – Chomutov – Hora Svatého Šebestiána. Právě v blízkosti křížení obou komunikací je na pozemcích dřívějšího vojenského letiště budována strategická průmyslová zóna Triangle, jedna z největších v celé České republice. Tato lokalita by měla sehrát důležitou roli v rozvoji území a v řešení problematiky nezaměstnanosti v regionu. Zároveň se stane velkým zdrojem i cílem dopravy.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.