Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Stavby související s výstavbou dálnice D3 dostaly podporu vedení kraje
Rada Středočeského kraje v pondělí 27. června schválila investorskou přípravu staveb. Jedná se o I. etapu obchvatu Jesenice, severní část obchvatu Jílového u Prahy, přeložku silnice II/105 mezi Radlíkem a Šenflukovou ulicí a II. etapu Vestecké spojky včetně Exitu 4. Finanční náklady budou zajištěny žádostí o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Přeložka silnice II/101, resp. obchvat Jesenice, má být dlouhá 2,352 km, přičemž I. etapa bude mít délku přibližně 1 km. Trasa přeložky je determinována stávající silnicí II/101, ze které vychází a do níž se opět napojuje. V I. etapě dojde k propojení silnice II/101 a silnice II/603, a tím k odklonu tranzitní dopravy z centra obce na jihozápadní okraj. Současně po dokončení dálnice D3 umožní novostavba převést osobní a nákladní dopravu ze silnice II/101 přímo na okružní křižovatku v napojení na Pražský okruh.

Přeložka silnice II/105 vznikne na okraji zastavěné části města Jílové u Prahy převážně ve stávající trase silnice v severní části města a propojí silnice II/105 a II/104 mimo centrum. Cílem je zlepšení dopravní situace a životního prostředí v centrální historické části města.  Půjde o dvouproudovou sinici, která je navržena i jako případný silniční přivaděč pro napojení Jílového u Prahy na středočeský úsek dálnice D3. Její předpokládaná délka je 1,61 km. Na začátku úseku bude okružní křižovatka se silnicí II/105, která bude rovněž zakončena kruhovou křižovatkou. Stavba bude navazovat na jižní obchvat a bude napojena na dálnici D3 mimoúrovňovým křížením v prostoru Kamenných vrat.

Druhá etapa Vestecké spojky povede mezi obcemi Hrnčíře a Vestec. Podél komunikace je navržen přírodní val s doprovodnými protihlukovými opatřeními. V místě křížení se silnicí K Šeberovu je uvažováno mimoúrovňové křížení. Vestecká spojka má dále pokračovat kolem Hrnčíř k další křižovatce, která je podle technické studie uvažována jako úrovňová. Také v tomto úseku budou realizována protihluková opatření. V dalším pokračování se stavba Vestecké spojky připojuje k navazující stavbě Exitu 4 a připojení Západní komerční zóny Průhonice. Stavba Exitu 4 a připojení Západní komerční zóny Průhonice má návaznost na dálnici D1.

Zdroj: Stř. kraj

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.