Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Plzni plánují rozšíření Karlovarské třídy o vyhrazený pruh pro MHD
Na Karlovarské třídě, v úseku od křižovatky Karlovarská – Lidická až po vjezdovou rampu „rondelu“, plánuje město Plzeň vybudovat nový jízdní pruh ve směru do centra města. Ten bude vyhrazen pro vozy autobusů linek MHD i pro vozy autobusových linek provozovaných v rámci Integrované dopravy Plzeňska. Toto významné dopravní opatření za zhruba 25 milionů korun je připraveno v návrhu rozpočtu města Plzně pro rok 2016.

„Stavební úprava spočívá v rozšíření stávající silnice I. třídy ve směru ke křižovatce v sadech Pětatřicátníků tak, aby na ní mohly být vyznačeny tři jízdní pruhy, přičemž pravý má být podle projektu vyhrazen pro autobusy. Cílem je upřednostnit provoz veřejné dopravy v situacích, kdy v tomto úseku stojí kolony vozidel,“ uvedl Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Základní návrh řešení již v roce 2006, následně byla zpracována projektová dokumentace. „Stavbu vyhrazeného jízdního pruhu pro potřeby veřejné dopravy je nutné vnímat v souvislosti s další chystanou úpravou, a to rekonstrukcí státní komunikace I. třídy neboli silnice I/27 včetně mostu G. Pattona. Po rekonstrukci, která je plánována na stavební sezony 2016 a 2017, budou na mostě G. Pattona ve směru do centra vybudovány Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky na základě požadavku města Plzně rovněž tři jízdní pruhy s tím, že v úseku od rondelu přes mostní objekt až ke světelně řízené křižovatce v sadech Pětatřicátníků budou všechny přístupné i pro individuální automobilovou dopravu,“ vysvětlil Petr Náhlík.

Cílem této úpravy je odstranění pro řidiče uživatelsky nepříjemného detailu při výjezdu z rampy rondelu před mostem Generála Pattona. Výjezd z rondelu bude nově pokračovat jako pravý jízdní pruh podél dvou průběžných pruhů směrem k mostu a na mostě přejde v odbočovací pruh křižovatky v sadech Pětatřicátníků. Touto změnou dojde k dalšímu zmírnění rozsahu kolon ze Severního Předměstí ve směru do centra.

Investorem rekonstrukce mostu G. Pattona je Ředitelství silnic a dálnic České republiky, jde o investici ve výši 210 milionů korun bez DPH, na níž se finančně částkou ve výši 30 milionů korun bez DPH bude podílet město Plzeň.

Zdroj:Plzeň

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.