Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Městský tunel umožnil zklidnění centra v  Landshutu
Město Landshut leží v centru Dolního Bavorska, asi 72 kilometrů severovýchodně od Mnichova, a je součástí alpského podhůří. Středem města protéká řeka Isar a historické centrum města leží na úpatí vrchu Hofbergs. Na vrcholu stojí hrad Trausnitz, bývalé sídlo bavorských knížat. Historické centrum s kostelem a půvabnou radnicí je umístěno na pravém břehu řeky, která vrch Hofbergs obtéká. Přes řeku vede několik silničních mostů, které umožňují propojení zástavby na obou březích řeky. V úzkých uličkách je vedena doprava jednosměrkami a v části hlavního náměstí je pěší zóna. V těsné blízkosti historického centra jsou parkoviště a parkovací domy. Kdo se chce rychle přemístit z jihozápadní do severovýchodní části města, ten může využít městský tunel!

Prosadit stavbu tunelu nebylo nijak snadné. Vedení města v čele se starostou Josefem Deimerem(1970-2004) připravovalo a  dlouhodobě prosazovalo realizaci  „Projektu Hofbergtunnel“, který měl odvést dopravu z historického středu města a zklidnit obytnou zónu. Projekt vzbudil mnoho emocí a hádek. Při rozhodujícím hlasování byl projekt schválen v poměru 23:22 hlasů.

Stavba byla zahájena 4.10.1995 a slavnostní otevření proběhlo 4.7.1999.  V roce 2007 byl tunel přejmenován na „Josef-Deimer tunel“. Stalo se tak jednomyslným rozhodnutím městské rady na počest primátora a čestného občana města Josefa Deimera.

Základní údaje o stavbě:

  • Délka: 1470 m Délka: 1470 m
  •  Průřez: dva jízdní pruhy, 11 m LW
  • Služby: Control-zabezpečovací systémy, včetně dopravního dohledu.

Tunel je vybaven SOS skříněmi a v každém jízdním pruhu je jeden nouzový záliv. Stavba tunelu stála 65900000 EUR.

 

Pro srovnání uvádíme počet obyvatel města Landshut ve srovnání s podobně velkými městy u nás v roce  2011:

Landshut  64 258 obyv, Karviná  59 627 obyv., Most 67 030 obyv.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.