Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Jihovýchodní obchvat odvede z Chebu část dopravy směřující do Německa
V pondělí 7.9.2015 byl uveden do provozu nový jihovýchodní obchvat Chebu. Ten má z města odvést část automobilové dopravy směřující od rychlostní silnice R6 na Svatý Kříž a dále do Německa. Díky obchvatu by se mělo ulevit především obyvatelům ulic 17. listopadu a Evropská, kteří si na bezpečnostní rizika i na exhalace, hluk, otřesy a prašnost způsobené stále intenzivnější dopravou opakovaně stěžovali. Necelých 3,4 kilometru dlouhá dvouproudová komunikace, jejíž výstavba byla zahájena loni v březnu, propojila stávající silnici na Podhrad se Svatým Křížem. „Obchvat by měl podle výsledků sčítání automobilů z města odvést až pět tisíc osobních automobilů a téměř pět stovek kamionů denně,“ dodal Jakub Pánik, náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

Investorem výstavby jihovýchodního obchvatu byla Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje. Na výstavbě se podílelo sdružení firem Strabag a.s. a Swietelsky stavební s.r.o. Stavba stála 392,6 milionu korun. „Kraj získal na stavbu dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad ve výši 318,4 milionu korun. Zbytek byl hrazen z rozpočtu kraje,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Jak město Cheb, tak Karlovarský kraj upravily také komunikace navazující na jihovýchodní obchvat. Město se zaměřilo na křižovatky obchvatu se stávajícími silnicemi na Svatém Kříži a u Švédského vrchu. „Došlo tam k vybudování chodníků a nového veřejného osvětlení. Celkově to stálo přibližně 6 milionů korun.,“ uvedl starosta Petr Navrátil. Karlovarský kraj zase zrekonstruoval křižovatky na komunikaci z Chebu do Podhradu. Na místě frekventovaného křížení ulic Vrázova a Nižnětagilská vyrostl nový kruhový objezd a křižovatka komunikace na Podhrad s ulicí Na Návrší byla rozšířena o odbočovací pruhy.

 

 

 

Zdroj: Cheb

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.