Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Generální ředitel ŘSD Jan Kroupa jednal se zástupci Jihomoravském kraji o realizaci dopravních staveb
Generální ředitel ŘSD Jan Kroupa a ředitel Závodu Brno David Fiala se ve středu 29. dubna 2015 sešli s hejtmanem Michalem Haškem. „Jednali jsme o aktuálním stavu a výhledu významných dopravních staveb státu na území Jihomoravského kraje. Postupně jsme probírali komunikace D1, D2, R52 Brno-Vídeň, I/53 Pohořelice-Znojmo, silnice I/43 Brno-Svitavy, I/51 Hodonín obchvat, obchvaty Znojma a Břeclavi. Konzultovali jsme také postup přípravy nových Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje a harmonogram rozhodnuti krajského zastupitelstva o variantách významných dopravních koridorů,“ uvedl hejtman Michal Hašek

Na jednání, kterého se zúčastnil také náměstek hejtmana Zdeněk Pavlík a vedoucí odboru rozvoje dopravy Krajského úřadu JMK Rostislav Snovický, informoval generální ředitel Jan Kroupa, že letos bude zahájena stavba obchvatu Lechovic a druhá etapa obchvatu Znojma. „Na obchvatu Břeclavi byly v tomto měsíci zahájeny výkupy pozemků, budou prováděny letos rozsáhlé opravy silnice I/52 v úseku Rajhrad – Pohořelice, stejně jako na silnici I/53 Pohořelice – Znojmo. Dokončují se přípravné práce na úseku Velkého městského okruhu v Brně Žabovřeskách,  kde mají být v příštím roce zahájeny stavební práce. Co se týká rychlostní silnice R52 v úseku státní hranice – Mikulov, je zde předpoklad, že stavební práce začnou v roce 2017,“ řekl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Zástupci ŘSD se dohodli s hejtmanem na pravidelných koordinačních schůzkách s náměstkem Zdeňkem Pavlíkem a vedoucím odboru rozvoje dopravy Rostislavem Snovickým. Na nich by se řešila například koordinace uzavírek při opravách jednotlivých komunikací. Hejtman také nabídl technickou a organizační pomoc při výkupu pozemků na připravovaných stavbách.

Zdroj: RSD

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.