Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Mikulůvce se staví nový most
Nový most se staví na silnici III/05724 v obci Mikulůvka na Vsetínsku. Na místě původního mostu, který byl již ve špatném technickém stavu, vybuduje stavební firma KKS, spol. s r. o.. Investorem stavby je Ředitelství silnic Zlínského kraje. Nový most, ev. č. 05724-6, je navržen jako jednopolový, kolmý, o délce přemostění šest metrů. Most převede silnici o šířce šest metrů bez chodníků. Odvodnění vozovky na mostě bude zajištěno příčným a podélným sklonem podél obou říms. V rámci stavby mostu bude provedena úprava opevnění vodního koryta v délce 28,5 metru.

Pro zajištění přístupu pro pěší a cyklisty bude po dobu realizace stavby zřízena provizorní lávka o šířce 1,50 metru na povodní straně mostu. Pro motorovou dopravu bude platit v místě stavby úplná uzavírka. Autobusy linkové dopravy budou svou jízdu do Mikulůvky končit už na zastávce Čarabovská. Vozidla směřující do horní části obce za obnovovaným mostem budou používat objízdnou trasu po místních a lesních komunikacích.

Smluvní cena činí (vč. DPH) 3 745 092 korun. Stavební práce budou probíhat od 1. srpna do 31. října 2014. Pro stavbu je přislíbena dotace z evropských fondů prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Morava.

 

Zdroj: ŘSZK

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.