Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Cyklisté mohou užívat novou cyklistickou lávku přes Vltavu
stavba lávky foto 11.3.2014

stavba lávky foto 11.3.2014

Od soboty 12. dubna 2014 mohou cyklisté využívat zavěšenou lávku mezi Lahovicemi a Komořany. Lávka pro pěší a cyklisty umístěná na mostě Pražského okruhu Komořany – Lahovice byla konečně napojena nájezdovými rampami na stávající a připravované cyklostezky na obou březích Vltavy. Od zavěšené lávky je cyklostezka vedena po rampách, které mají shodnou  konstrukci s lávkou podvěšenou na mostě. Jedná se o ocelovou konstrukci se dvěma hlavními nosníky na krajích. Tyto nosníky jsou podepírány štíhlými ocelovými stojkami, které se v hlavě rozvětvují do čtyř trubkových podpor, které podporují vlastní vodorovné nosníky lávky.

„Úprava povrchu lávky je tvořena ocelovými rošty s výplní z hustého pletiva. Jedná se o velmi unikátní konstrukční řešení, které je na lávce z důvodu minimální tíhy konstrukce, která je podvěšena pod dálniční most. Na přístupových rampách je tento konstrukční systém z estetického i provozního hlediska zachován. Tento systém minimalizuje nároky na údržbu a úklid a to zejména v zimních měsících,“ řekl šéf TSK Ladislav Pivec

„Výstavba nájezdových ramp na zavěšenou lávku byla bezpodmínečně nutná pro možnost využívání lávky a jsem velmi rád, že ji můžeme v sobotu slavnostně předat do plného užívání cyklistům i chodcům,“ uvedl náměstek primátora Jiří Nouza.

Investorem stavby je Technická správa komunikací hl. města Prahy, dodavatelem je firma SDS AXMOST,s.r.o. a projekt zpracovala firma PONTEX s.r.o.

Základní technické údaje

       Základní údaje:

  • Termín realizace ramp:                      zahájení 08/2013, dokončení 31. 3. 2014
  • Celková délka lávky:                          225 m
  • Délka ramp:                                       Komořany – 170 m Lahovice   – 250 m
  • Šířka mostu a ramp:                          3, 5 m
  • Výška mostu (max. nad terénem:       cca. 18,5 m                             

 

Poznámka: Konstrukce lávky je zavěšena poměrně vysoko těsně pod mostem. Pohled na Vltavu a Zbraslav jistě cyklisty zaujme a může se stát zajímavým turistickým cílem. Další „ocenění“ získají během času jistě také rampy vedené k lávce pod velkým sklonem. Doufejme, že se lávka nestane také cílem výjezdu rychlé záchranné služby.

stavba rampy 11.3.2014

stavba rampy 11.3.2014

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.