Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Pokračují práce na stavbě R6Ředitelství silnic a dálnic znovu zahajuje práce na stavbě rychlostní silnice R6 mezi obcemi Lubenec a Bošov. V případě R6 jde o jednu z páteřních rychlostních silnici vedoucí z Prahy do Karlových Varů. S přípravou dodatku ke smlouvě byla zároveň vyjednána u zhotovitele sleva na budoucí fakturace v desítkách miliónů korun.  Výstavba byla přerušena v srpnu 2010. Do té doby zhotovitel, kterým je Sdružení Lubenec – Bošov s vedoucím účastníkem společností Eurovia, provedl především přípravné práce spočívající v sejmutí ornice, odstraňování pařezů a v dalších technických úkonech. Stavba tehdy trvala pouhé čtyři měsíce a musela být z důvodu nedostatku finančních prostředků pozastavena. Obnovení výstavby rychlostní silnice mezi Lubencem a Bošovem začalo 13.9.2013.

K obnovení prací se váže také podepsání dodatku ke smlouvě, který významně vylepšuje podmínky pro ŘSD. Podařilo se od zhotovitele získat slevu ve výši 4 procent na veškerou budoucí fakturaci. „Vzhledem k tomu, že se dosud proplatila necelá dvě procenta ceny stavby, tak jde o slevu významnou. ŘSD ušetří z celkového rozpočtu stavby ve výši 1,64 miliardy korun bezmála 65 miliónů korun,“ upřesňuje generální ředitel ŘSD David Čermák.

Mezi další podmínky vyplývající z dodatku smlouvy je například fixace termínu zprovoznění stavby nejpozději do 31.10.2015. Dále nebude zhotovitelem stavby účtován nárok na tzv. akceleraci, tedy urychlení postupu výstavby k naplnění předčasného termínu zprovoznění. Ten byl předpokládán ve výši 19,2 miliónů korun. A taktéž nebudou zhotovitelem účtovány vzniklé a uplatňované nároky k ochraně a zabezpečení díla před chátráním či poškozením po dobu pozastavení výstavby ve výši sedmi miliónů korun. Další úspora je změna postupu výstavby, která činí zhruba 53 milionů korun.

Zdroj.ŘSD

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.