Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Stanovisko ŘSD k Lochkovskému mostu
ŘSD vydalo dne 13.3.2012 stanovisko k informaci zveřejněné na portálu iDNES.cz , kde bylo uvedeno, že Lochkovskému mostu na Pražském okruhu hrozí uzavření. ŘSD se k této informaci vyjadřuje a označujeme ji za poplašnou zprávu.

Po zprovoznění jihozápadní části Pražského okruhu byly na objektu Lochkovského mostu zaznamenány indikace v těsnících svarech, které ovšem nemají vliv na statiku mostu. Tyto indikace by mohly mít vliv maximálně na životnost mostu.

ŘSD jako řádný správce do doby převzetí stavby most pravidelně monitoruje. Zadali jsme nezávislý posudek Inženýrské akademii, ze kterého vyplývá jednoznačný závěr – na mostě není ohrožena bezpečnost silničního provozu a není nutné ani žádné dopravní omezení. V posudku jsou též uvedené krajní varianty řešení případných oprav. Ty by však byly řešeny za minimálního omezení, nikoliv za úplné uzavírky mostu.

Další monitorování bude průběžně probíhat a jeho vyhodnocení předpokládáme ve třetím kvartále letošního roku. Veškerá měření má ŘSD pod kontrolou a probíhají na náklady zhotovitele.

Zdroj: ŘSD  13.03.2012

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.