Práce na autobusovém nádraží v Chebu finišují

Práce pokračují podle harmonogramu, dokončení stavby se předpokládá na počátek prosince. Do konce roku pak má být vyřízeno předání staveniště a kolaudace. Stavba byla zahájena v prosinci 2011 a cestující dostanou nové nádraží jako dárek do nového roku 2013. Nyní probíhají dokončovací práce na polygonu – dominantě nového nádraží, kterou je už viditelně dvoupodlažní objekt s půdorysem šestiúhelníku. Objekt má už fasádu a skleněné výplně, zasklení střechy, rozvody plynu, vnitřní elektroinstalace i kabely pro kamerový systém. Další práce probíhají na úpravě plochy pro autobusy, budovala se konstrukce linkového stání, pokládaly kabely pro světelnou signalizaci, dlažba atd. Přilehlé ulice Žižkova a Dukelská byly dány do předčasného užívání.

Zadavatelem výstavby dopravního terminálu v Chebu je Karlovarský kraj. Stavba nového nádraží vyjde na 117 milionů korun a z podstatné části pokryje náklady evropská dotace. Město Cheb přispěje necelými 9 miliony korun. Stavba je umístěna na místě bývalého autobusového nádraží z roku 1966. Projekt Ing.arch. Tomáše M“ullera a projektové kanceláře HIP vychází z varianty řazení autobusových stání pomocí objezdového středového šestiúhelníku, kolem něho jsou umístěna příjezdová a odjezdová stání MHD. Východní hrana středového polygonu je přitom orientována souběžně s provozní budovou ČD. Cestující uvítají propojení přednádražní  plochy přes přechody diagonálním přístřeškem napojeným přímo na podloubí nádraží. Na něj navazuje prstenec nižších přístřešků okolo hlavní plochy DT, který tak tvoří suchou cestu od výstupu a ostatních stání po obvodu hlavní plochy.

Další informace na prezentačních stránkách soutěže Stavba Karlovarského kraje 2012 http://stavby.karlovarska.net/images/dt_cheb.pdf

 


Další články z IZDoprava.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stránka načtena za 1,84931 s | počet dotazů: 147 | paměť: 32978 KB. | 04.03.2021 - 13:20:52