Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Pardubice čekají na dotaci pro stavbu dopravního terminálu
Město má již stavební povolení na stavbu a  práce samotné by mohly začít ještě letos, nebo na počátku roku 2013. Stavět by se mělo necelé dva roky a v roce 2014 by mohli nový terminal užívat cestující. Město už dostalo elektronickou poštou informaci, že uspělo se žádostí o finanční dotaci z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Náklady na přestavbu okolí hlavního vlakového nádraží v moderní přestupní terminál veřejné dopravy budou zhruba 135 milionů korun. Z Programu  švýcarsko-české spolupráce získá město na tento projekt dotaci zhruba 90 milionů korun. Zastupitelstva Pardubic a Pardubického kraje již před časem rozhodla, že se o zbývající část investice „podělí“ rovným dílem město a kraj. Vzhledem k tomu, že se během projektování předpokládaná cena přestupního uzlu zvýšila o 31 milionů, musí zastupitelstva obou samospráv výši příspěvku projednat ještě jednou.

V roce 2014  by tedy Pardubice měly mít již nový vstup do města. Před nádražím vznikne nový terminál veřejné dopravy, který budou vedle městské hromadné dopravy využívat i autobusy meziměstské. Doprava od centra města a rychlodráhy do Polabin by se naopak měla této lokalitě vyhnout  a směřovat po nové komunikaci za lihovarem. Projekt počítá v okolí nádraží i se zelenými plochami, vodními prvky, ale také s velkým parkovištěm.

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.