Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nové záchytné parkoviště plánuje Praha u stanice metra Veleslavín
Na jednání rady Hl. města  Prahy ve středu 18.7.2012 byla schválena varianta vybudování záchytného parkoviště pro 600 automobilů a autobusový terminál u stanice Veleslavín na nově budované trase metra. Informaci sdělil novinářům primátor Bohuslav Svoboda na tiskové konferenci. Rada se rozhodla obnovit přípravu této stavby, kterou město dříve kvůli nedostatku peněz odložilo a hrozilo tak, že by kvůli tomu nedostalo sedmimiliardovou dotaci z EU na stavbu metra.

Město původně počítalo s tím, že do zprovoznění nového úseku metra v roce 2014 bude v provozu autobusový terminál a záchytné parkoviště P + R na Dlouhé míli na Sídlišti Dědina. Tato varianta však byla odložena a byla předložena varianta druhá, a to vybudování terminálu u stanice Veleslavín. To však mělo Prahu přijít přibližně na 1,3 miliardy korun.

 „Od začátku roku 2012 byly hledány úspornější plošné varianty řešení, které však umožňovaly parkovací místa pro maximálně 120 automobilů,“ řekl Bohuslav Svoboda s tím, že Evropské komisi však nejspíš nebude tento rozsah stačit a mohl by být důvodem pro zamítnutí žádosti o dotace. Dopravní podnik se proto vrátí k projektu, který počítal se 600 parkovacími místy.

Terminál by měla tvořit budova se třemi podzemními a dvěma nadzemními patry. Hotov bude ale až po otevření nového úseku metra. Stavba celého metra bude stát podle cenové úrovně z roku 2008 zhruba 19 miliard korun. Dopravní podnik hlavního města Prahy by chtěl z EU získat dotaci asi 7,4 miliardy korun.

Zdroj: MHMP

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.