Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Dopravní stavby v Klatovech mohou pokračovat
(11:20)Ministr dopravy Pavel Dobeš se při své návštěvě Plzeňského kraje zastavil v Klatovech a seznámil se situací plánovaných staveb. Jednání na radnici se zúčastnila také delegace z Německa. Jednalo se totiž o komunikace I/27, která je významnou spojnicí s Německem. Ministr potvrdil nutnost pokračování v přípravách realizace staveb na silnici I/27 a při přípravě řešení problematiky obchvatu Klatov.

Na obchvat Klatov je alokovaná částka na letošní rok ve výši 17 milionů korun, které jsou potřeba pro dokončení výkupů pozemků, tak aby mohly začít přípravy dokumentace ke stavebnímu povolení. Pokud se vše podaří, samotná stavba by mohla být připravována k dokumentaci v průběhu roku 2013.

Další diskutovanou stavbou byla okružní křižovatka u nemocnice v Klatovech, která by se měla začít stavět letos v létě.  Výstavba objezdu za 34 milionů korun na státní silnici první třídy je totiž klíčová pro zprovoznění nemocnice a byla také podmínkou stavebního povolení na nemocnici. Ze strany ministerstva dopravy bylo přislíbeno, že  může začít samotné řízení. Na nejbližším setkání výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) dojde k rozpočtovému opatření, které zajistí finanční prostředky ve výši 29 milionů korun ze strany ministerstva dopravy na výstavbu kruhového objezdu. Zbytek musí přidat kraj. Křižovatka by měla být dokončena nejdéle do konce letošního roku. Peníze od ministerstva dopravy dostane realizátor stavby, tedy plzeňská oblast Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.