Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Do opravené Michelské ulice se vrací provoz
Michelská ulice 11/2012

Tři roky trvaly opravy ulice, která spojuje Nusle a oblast u Brumlovky v Praze 4. V pondělí 19.11.2012 se koná slavnostní dokončení poslední části stavby a od úterního rána už novou ulicí budou jezdit řidiči. Nově rekonstruovaná ulice prokoukla! Kvalita povrchu vozovky i chodníků  se výrazně zlepšila, zvýšila se bezpečnost účastníků silničního provozu a výraznou změnou prošla křižovatka ulice Michelské, U Plynárny a Nuselské.

Rozsah stavebních prací byl v letošním roce velký a práce byly realizovány za plné výluky provozu.. Od června do listopadu byl uzavřen úsek od křižovatky Michelské ulice s ulicí U Plynárny  až k ulici Ohradní. Řidiči i chodci však mohou být nyní spokojeni. Vjezd do Michelské ulice z ulice U Plynárny a z Nuselské ulice je z nově upravené křižovatky se světelnou signalizací. Původní řešení bylo značně nepřehledné pro řidiče motorových vozidel a nebezpečné  pro chodce. Nová úprava umožňuje bezpečnější přecházení po přechodech pro chodce s bezbariérovou úpravou. Po celé délce opravené části Michelské ulice jsou nové chodníky po obou stranách vozovky. Ve směru z centra je na chodníku vyznačena i společná stezka pro chodce i cyklisty.

Starý most přes potok Botič byl nahrazen novým mostem a upraven byl také  přechod pro chodce před Domen Sue Ryder. Další světelná křižovatka je na křížení Michelské ulice s ulicí Ohradní. U této křižovatky bylo vybudováno také malé parkoviště .

Řidiči jistě ocení nový povrch vozovky. Původní vozovka připomínala zejména v úseku kolem mostu měsíční krajinu plnou výtluků a terénních vln.

Současně s obnovením motorové dopravy se do Michelské vrátí i vozidla MHD! Dopravní podnik Praha upozorňuje cestující na změny od  úterý 20. 11. od 4.30 hod. Dochází k obnovení pravidelného provozu autobusů a budou ukončena dopravní opatření, která platila při výluce, vstupují v platnost v této oblasti také následující trvalé změny v dopravě:

Zřizuje se zastávka Ohradní (ve směru Želivského, resp. Strašnická) pro linky č. 124, 139, 150 a 196 v Michelské ulici mezi zastávkami Hadovitá a Michelská.

Dále se přemisťují zastávky: Michelská pro linky č. 124, 139, 150 a 196. Pro směr Kačerov, resp. Budějovická, do Michelské ulice, cca 50 metrů za křižovatku s ulicí Nuselskou do zastávkového zálivu. Pro směr Želivského, resp. Strašnická, v Michelské ulici před křižovatku s ulicí Nuselskou

Foto 3/2012 – původní povrch vozovky – Michelská ulice před mostem

povrch vozovky – Michelská ulice , Praha 4, foto 4/2012

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.