Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Bohumíně jezdí řidiči po novém mostu




(9:15)V sobotu 15.října 2011 byla zprovozněna 1. část obchvatu Bohumína na silnici I/67 v úseku, který propojuje západní a východní rondel u D47. Výstavba obchvatu Bohumína byla v loňském roce pozastavena s ohledem na nedostatek finančních prostředků. To vyvolalo rozhořčení mezi obyvateli Bohumína a následná petice zvrátila rozhodnutí. V dodatku ke smlouvě mezi zhotovitelem a zadavatelem bylo dohodnuto, že bude dokončena část vedoucí přes železniční trať včetně  zavěšeného mostu. Po dokončení celého obchvatu  a dokončení dálnice D47 bude silnice plnit roli přivaděče pro celou oblast Karviné.

Starý skřečoňský  most byl uzavřen před dvěma roky v listopadu a stavba nového měla trvat 19 měsíců. Tento termín se díky pozastavení stavby protáhl. Nový skřečoňský most je jedním ze tří bohumínských mostů, které převádějí dopravu přes železnici. Spojuje centrum Bohumína s městskou částí Skřečoň a výpadovkou na Dolní Lutyni, Dětmarovice a Karvinou. Nový 100metrový a 650tunový most má zavěšenou konstrukci. Ta se skládá ze čtyř mohutných pylonů a 56 ocelových prutů. Jeho investorem je Ředitelství silnic a dálnic. Celkové náklady na výstavbu mostu a jeho přivaděče jsou téměř 870 milionů korun.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.