Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Dopravní společnost ČSAD Frýdek-Místek uvádí do provozu 15 nových autobusů na zemní plyn


Dopravní společnost ČSAD Frýdek-Místek a.s. v rámci 89. výzvy IROP realizuje projekt „Pořízení nízkoemisních vozidel pro MHD Frýdek-Místek,“ v rámci něhož pořídila 15 kusů nízkoemisních autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) pro MHD Frýdek-Místek. Dojde tak k obnově významné části vozového parku ČSAD Frýdek-Místek, kdy nové CNG autobusy nahradí stávající vozidla s pohonem na naftu. Po jejich uvedení do provozu bude 100% kmenových autobusů dopravce poháněno stlačeným zemním plynem.

Nově pořízené autobusy SOR NSG 12m jsou technologickou i designovou novinkou tuzemského výrobce, jedná se o vůbec první nákup tohoto typu vozidel v České republice i ve světě. SOR NSG 12 je model celonízkopodlažního autobusu – s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) – určeného pro hromadnou přepravu osob v městském provozu.  Je vyráběn společností SOR Libchavy od roku 2020.  Vychází z nové typové řady NS (autor designu doc. Ing. arch. Patrik Kotas), která je kromě nejnovější plynové verze vyráběna i v elektrické a dieselové variantě. Autobus je poháněn motorem FPT Industrial Cursor NG 8 – objem 7800 cm3, výkon 213 kW, pohon na CNG, emisní norma Euro VI. Převodovka je automatická, typ ZF Ecolife. Rozměry vozidla: délka 12 000 mm, výška včetně plynových nádrží 3 287 mm, šířka 2 550 mm.

Autobusy jsou v třídveřovém provedení, dveře jsou dvoukřídlé s jednotnou šířkou 1200 mm,  ve výbavě vozidel nechybí celovozová klimatizace, 8 USB nabíjecích portů pro chytrá zařízení, vnější LED a vnitřní LCD informační panely či povelový přijímač pro nevidomé cestující. Obsaditelnost je 33 sedících a až 68 stojících cestujících. 16 sedaček je přístupných přímo z nízké podlahy (bez podest). Naproti prostředním dveřím se nachází místo pro kočárek či invalidní vozík. Vozidla jsou vyvedena v laku s barevnou kombinací bílé a zelené, na bocích jsou opatřena polepem ve stylu jednotné vizuální identity města Frýdek-Místek využívající symbolu dvou vlnovek s doplňkovým grafickým rastrem v modrobílé barvě.  Celkové náklady na projekt přesahují 96 milionů Kč.

Zdroj: ČSAD FM

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,98730 s | počet dotazů: 201 | paměť: 28116 KB. | 09.08.2022 - 08:44:44