Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Dopravní spojení na DNY NATO


Letošní 15. výročí Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se koná 17. – 18.9.2016 na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. V programu se představí technika a jednotky z historicky nejvyššího počtu 21 zemí. Historicky největší prezentaci své země na území Československa v rámci statusu speciálního partnerského státu připravilo Německo. Spojené státy americké poprvé na Mošnově představí dva typy svých strategických bombardérů, kromě‚tradičního‘ B-52 Stratofortress v premiéře i nadzvukový strategický bombardér B-1B Lancer. Speciálním partnerským státem letošního ročníku akce je letos Německo, které na Mošnov představí všechny složky svých ozbrojených sil a další bezpečnostní složky. Potvrzenou již máme techniku Luftwaffe, německého letectva, které počítá s premiérou nového evropského transportního letounu Airbusu A400M ve střední a východní Evropě. Na svou jedinou letošní zahraniční letovou ukázku dorazí i bojové letouny Eurofighter Typhoon.

Akce je u veřejnosti velice populární a očekává se rekordní účast návštěvníků. Vstupné je zdarma a tak zbývá jen zvolit vhodné dopravní spojení.DN15_foto-hires08

Doprava autem

Parkovné pro auta na centrálním parkovišti je 150 Kč, 6 € nebo 25 Złoty ( nachystejte si peníze předem pro urychlení provozu)

 

Doprava autobusem

Společnost ARRIVA MORAVA, a.s., oficiální dopravce Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR, bude zajišťovat již tradičně obousměrnou zpoplatněnou dopravu autobusy, a to na trasách:

Ostrava – Letiště Mošnov (posilový spoj)

Ostrava, Hrabůvka, Poliklinika, Dubina – Letiště Mošnov

Ostrava ÚAN (stanoviště č. 5) – Letiště Mošnov

Spoje ve směru na letiště budou kromě Ostrava ÚAN nově odjíždět ze zastávky Ostrava, Hrabůvka, Poliklinika se zastávkou na Dubina, Václava Jiříkovského. Spoje z letiště budou zastavovat na zastávce Dubina. V prostoru letiště budou spoje letos opět končit a začínat na zastávce Petřvald, Petřvaldík, odkud povede pěší trasa o délce cca 900 m do areálu letiště.

Studénka – Albrechtičky (speciální spoj)

Speciální autobusová linka ze Studénky, od železniční stanice, bude v prostoru letiště končit a začínat na zastávce Albrechtičky, mateřská školka, odkud povede značená pěší trasa o délce cca 1,3 km do areálu letiště. Autobusy budou připraveny přepravit návštěvníky ze Studénky od železniční stanice do Albrechtiček a zpět. První autobus bude přistaven ve Studénce v 8:10 a poslední odjezd předpokládáme v sobotu a v neděli v 18:55 z Albrechtiček do Studénky. Autobusy budou navazovat na vlakové spoje, avšak s ohledem na aktuální propustnost komunikací.

Prodej jízdenek bude probíhat přímo u řidičů autobusů. Zpáteční jízdenka platí pouze v den zakoupení, pro jízdu TAM ve spoji, ve kterém byla zakoupena, pro jízdu ZPĚT bude označena řidičem.

Doprava vlakem

Společnost České dráhy a.s. výrazně posiluje stávající spoje do stanic Studénka a Mošnov, Ostrava Airport, vypravuje mimořádné spoje a v železniční stanici Studénka mimořádně zastavuje široká škála spojů, včetně spojů SuperCity, které jí běžně projíždí.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou využít vlakovou dopravu, mohou využít též mimořádně vypravovaných vlaků označených „Dny NATO“ z Prahy, Brna a Olomouce do železniční stanice Mošnov, Ostrava Airport. Pro tyto speciální vlaky doporučujeme zakoupit místenku v předstihu, vlak railjet 1533 z Prahy je povinně místenkový.

Upozorňujeme, že ze stanice Mošnov, Ostrava Airport následuje ještě 3 kilometry dlouhá pěší trasa do areálu konání akce. Doporučujeme na zpáteční spoj vyrazit s dostatečným předstihem.

Podrobné informace o akci na http://www.natodays.cz/

Autor fotek: natodays.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,53416 s | počet dotazů: 219 | paměť: 34687 KB. | 24.03.2023 - 04:13:17