Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Dopravní spojení na Aviatickou pouť 2017


Na pardubickém letišti proběhne o víkendu 3. a 4. června 2017 akce, která má mnoho obdivovatelů.  Nebyla by to Aviatická pouť, aby v jejím programu chyběly komponované letecké a pozemní scény. Mezi ty divácky nejatraktivnější patří ty z období první světové války. Proto je pochopitelné, že obdobná scéna nebude chybět ani na letošním ročníku Aviatické pouti. S obdobím první světové války a zejména s bojovou účastí našich legionářů v Rusku je spjat i nejrozměrnější exponát letošní Aviatické pouti, kterým bezesporu bude překrásná replika legionářského vlaku. Ta bude po oba dny, tedy v sobotu 3. a v neděli 4. června, vystavena včetně historické parní lokomotivy v areálu letiště v prostoru výstupní stanice osvědčené železniční kyvadlové dopravy, jež opět zajistí pohodlnou dopravu návštěvníků přímo do centra dění.

Dopravní spojení k areálu:

Pardubice jsou výborně dostupné vlaky Českých drah ze všech koutů republiky. Po příjezdu do Pardubic (na hlavní nádraží) doporučujeme pokračovat pravidelnými nebo posilovými vlaky (je možné se svézt i oblíbeným historickým motoráčkem) do zastávky Pardubice závodiště. Proto je dobré zakoupit jízdenku (nejlépe VLAK+ viz níže) až do zastávky Pardubice závodiště. Držitelé platné vstupenky na Aviatickou pouť se mohou ZDARMA přepravit zvláštními vlaky vedenými historickým motoráčkem, které pojedou z hlavního nádraží na závodiště v 9.29, 10.11, 11.05, 11.58 a ve 13.05. V ostatních vlacích Českých drah je nutno mít jízdenku dle platného tarifu! Vstupenky na Aviatickou pouť lze zakoupit v předprodeji také v pokladnách Českých drah nebo v průběhu akce od našich prodejců na zastávce Pardubice závodiště.

Stejně jako v minulých letech, i letos nabízejí České dráhy všem návštěvníkům možnost využít slevu VLAK +. Při nákupu zpáteční jízdenky požádejte o slevu VLAK+ na Aviatickou pouť v Pardubicích. Bude Vám poskytnuta sleva ve výši 25 % z ceny zpáteční jízdenky do 2. vozové třídy dle ceníku 2D tarifu TR10.  Jízdenky s touto slevou mohou být vystaveny do stanice Pardubice hlavní nádraží nebo Pardubice závodiště. Při návštěvě Aviatické pouti je nutné navštívit stánek Českých drah, a.s., kde bude zpáteční jízdenka označena razítkem VLAK+, bez něhož nebude jízdenka při zpáteční cestě uznána. Tento stánek se bude nacházet poblíž prostoru pro Dětský den a bude vyznačený na informačních tabulích. Prodej jízdenek se slevou VLAK+ na Aviatickou pouť v Pardubicích bude zahájen  15.5.2017. O podrobnějších podmínkách použití slevy se informujte u osobních pokladen železničních stanic. Více informací o dopravci České dráhy, a.s. a nabízených službách naleznete na internetových stránkách www.cd.cz .

Pěší přesun z nádraží na letiště je s ohledem na přestavbu nadjezdu Paramo dost zdlouhavý a komplikovaný (na nadjezd je chodcům vstup zakázán). Je vhodnější využít pravidelné či posilové vlaky do zastávky Pardubice závodiště a navazující letištní expres nebo kyvadlové spoje městské hromadné dopravy.

Doprava osobním autem: Pro cestu vlastním automobilem doporučujeme, abyste přijeli s dostatečným předstihem, včas zaparkovali a vyhnuli se zácpám na silnicích. Policie, organizátoři a informační značení budou zajišťovat navádění aut k vyhrazeným parkovacím prostorům. Odtud je to na letiště 10-15 minut normální chůzí. Silnice č. 37 podél závodiště bude dočasně uzavřená a vyhrazená pro parkování návštěvníků Aviatické pouti.

Návštěvníci s kartou ZTP či ZTPP mají každoročně vstup na Aviatickou pouť zdarma. Do areálu mohou vjet vlastním vozidlem na parkoviště VIP viz mapa a tam zanechat svůj vůz.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,02890 s | počet dotazů: 200 | paměť: 28078 KB. | 09.08.2022 - 10:26:26