Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Dopravní podnik v Praze bude hledat nového ředitele


dscn9859
dscn9859

Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) zvolilo na dnešním mimořádném jednání Martina Gillara do funkce předsedy představenstva DPP, a to do nejbližšího jednání dozorčí rady DPP.

Představenstvo DPP zároveň na základě doporučení dozorčí rady DPP odvolalo z pozice generálního ředitele DPP Jaroslava Ďuriše a z pozice ekonomické ředitelky DPP Magdalenu Češkovou. Vedením společnosti byl pověřen dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek. Výkonem funkce ředitele úseku ekonomického byl pověřen Marek Polický, který působil v pozici vedoucího odboru účetnictví, daně a financování.

„Vzhledem k tomu, že dozorčí rada odvolala členy – předsedu a místopředsedkyni představenstva, bylo nutné bezodkladně zvolit alespoň jednoho nástupce. Dozorčí rada se změnami v představenstvu bude zabývat na příštím jednání. Do té doby je mým úkolem zabezpečení chodu společnosti a seznámení se s interními procesy. Zároveň jsem poděkoval paní Češkové i panu Ďurišovi za jejich dlouhodobou práci pro Dopravní podnik, “ řekl předseda představenstva DPP Martin Gillar.

Představenstvo DPP se dnes sešlo k mimořádnému jednání v návaznosti na včerejší rozhodnutí dozorčí rady DPP, kdy byli odvolání z funkcí členů představenstva Jaroslav Ďuriš a Magdalena Češková.

Dozorčí rada DPP se sejde k dalšímu jednání ve středu 25. května 2016.

Jak je vidět, ředitelské křeslo není tak pohodlné, jak se na první pohled zdá.  Jaroslav Ďuriš byl do funkce ředitele jmenován 7.října 2013. Odešel z místa ředitele Dopravního podniku České Budějovice a přišel do Prahy zachránit pražskou dopravu. Na ředitelskou židli dosedl po Milanu Křístkovi, který stačil řídit Dopravní podnik města Prahy pouhý rok. Tehdy byly důvodem odchodu z funkce problémy kolem financování dopravního podniku. I Jaroslav Ďuriš odchází s odérem špatné finanční koncepce. Přes všechny kotrmelce ve vedení podniku zatím  tramvaje, autobusy i metro jezdí.  

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,96562 s | počet dotazů: 191 | paměť: 27903 KB. | 04.07.2022 - 23:48:38