Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Dopravní podnik Ostrava má novou plnicí stanici CNG


Havířovská společnost GASCONTROL dokončila stavbu velkokapacitní plnicí stanice zemního plynu a plynovodu pro Dopravní podnik Ostrava a jeho nové autobusy s pohonem na CNG. Slavnostní zahájení provozu plnicí stanice proběhne za účasti významných hostů ministerstva životního prostředí 12. října. Veřejnost si bude moci prohlédnout zařízení už 10. října v rámci Dne otevřených dveří ostravského dopravního podniku.

První nové autobusy s pohonem na CNG vyjedou na linky MHD již dnes. Vybudování plnicí stanice CNG o výkonu 3 000 Nm3/hod v areálu dopravního podniku v Ostravě-Martinově trvalo 6 měsíců. Stavba je součástí projektu „Autobusy CNG v DPO“, který je financován z 85% z Evropských fondů – Fondu soudržnost, 5% je veřejná podpora přímo ze státního rozpočtu, kap. 315 MŽP a 10% je spolufinancování DPO, a navazuje na objednávku 105 autobusů s pohonem na CNG a na úpravu servisních hal, která je rovněž dotována z prostředků Státního fondu životního prostředí. Celková hodnota stavby plnicí stanice je 55 mil. Kč. Společnost GASCONTROL bude pro Dopravní podnik Ostrava zajišťovat také servis a údržbu.

Hlavní část nové plnicí stanice tvoří 3 speciální „oilfree“ kompresory z Kanady, které jsou doplněné moderními technologiemi, bezpečnostními prvky a zařízením na měření, evidenci, kontrolu, regulaci a řízení, včetně řízení spotřeby elektrické energie. Plnicí stanice má dva výdejní stojany pro plnění čtyř autobusů současně, obslouží až 24 autobusů za hodinu. Součástí dodávky byla i stavba nového plynovodu v délce 1075 metrů a instalace zařízení pro odorizaci zemního plynu.

S ohledem na stav příprav provozování nově dodávaných nízkopodlažních autobusů s pohonem na CNG jsou první autobusy vypraveny na linky MHD v úterý 6. října 2015, a to na autobusových linkách číslo 37 a 39. V průběhu následujících dní pak dojde k zařazení do provozu ostatních autobusů této 105 kusové série.

Zdroj: DP Ostrava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,12183 s | počet dotazů: 190 | paměť: 31926 KB. | 07.06.2023 - 11:03:53