Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Dopravní podnik města Ústí nad Labem se stane správce veřejného osvětlení


0 0 hlasů
Hodnocení článku

Rada města schválila na svém říjnovém jednání uzavření smlouvy o správě, provozu, údržbě a obnově zařízení veřejného osvětlení na území statutárního města Ústí nad Labem mezi statutárním městem Ústí nad Labem a Dopravním podnikem města Ústí nad Labem a.s.  Smlouva zahrnuje správu, provoz, údržbu a obnovu veřejného osvětlení, ke kterému se váže i slavnostního osvětlení, speciálního osvětlení (např. nasvětlení mostních konstrukcí, přechody pro chodce, významné budovy, sochy, opěrné zdi, apod.), zapínací místa a hodiny, a to na dobu neurčitou.

Správcem veřejného osvětlení se dopravní podnik stane od 1. ledna 2021. Ve správě bude mít téměř 12 000 stožárů veřejného osvětlení se 184 zapínacími místy. Hlavním cílem nové smlouvy je vytvoření tzv. Generelu veřejného osvětlení pro zjednodušení a mapování celkového vzhledu města při nočním provozu, který bude zároveň sloužit jako podklad pro navazující stupeň projektových dokumentací pro modernizaci veřejného osvětlení a postupné snižování nákladů nejen na spotřebu elektrické energie, ale i celkovou údržbu a servis veřejného osvětlení.

Pro nahlášení poruch bude zřízena speciální klapka na bezplatné infolince 800 100 613 a dále lze využít zasílání podnětů na [email protected] Při hlášení poruch bude zapotřebí uvést místo poruchy (ulice a číslo popisného domu) a číslo stožáru.

Zdroj: DP Ústí nad Labem

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,86663 s | počet dotazů: 215 | paměť: 30974 KB. | 03.12.2022 - 22:26:01