Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Doporučení před cestou do Turecka


Ministerstvo zahraničních věcí České republiky(MZV ČR) doporučuje všem návštěvníkům při pobytu v Turecku celkově opatrnost na celém jeho území, a to zejména při pobytu v místech s vyšší koncentrací osob. Před i během pobytu MZV ČR doporučuje sledovat aktuální informace o dění v zemi v médiích a v případě nenadálých situací se řídit doporučeními místních úřadů a bezpečnostních orgánů.

Doporučuje se cestovat organizovaně a ve skupinách, vyhýbat se nočnímu cestování, autem jezdit po hlavních silnicích, apod. Při výběru místa ubytování je nutno se zejména přesvědčit, že se ubytování nachází v bezpečném místě. Doporučuje se, aby se turisté na frekventovaných místech (bazary, mořské pobřeží) vyhýbali přehnaně přátelským cizincům nabízejícím sladkosti, pití nebo tabákové výrobky (možnost omámení). Turisté by neměli fotografovat vojenské objekty a objekty podobného charakteru.

Bezpečnostní situace na jižním pobřeží Turecka – a to ve všech turistických oblastech, jak na Turecké riviéře, tak na Egejské riviéře, či v oblasti Bodrumu – je klidná a bezpečná. Vždy je však nutno dodržet doporučení turistických kanceláří a místních ubytovacích zařízení.  I tady je opatrnost na místě: z různých turisticky významných míst byly hlášeny kriminálními gangy upravené bankovní automaty. Před výběrem peněz je proto zapotřebí bankomat pozorně prohlédnout, zda není podezřele upraven.

Vzhledem k přetrvávající nejisté bezpečnostní situaci nedoporučuje MZV ČR cestovat do oblasti jihovýchodního Turecka, zejména jihovýchodního cípu Turecka (cca jižně a východně od jezera Van, Hakkari, Şırnak). Do okolí měst Mardin, Siirt, Tunceli, Van, Diyarbakır, Hatay, Şanlıurfa, Hakkari a Sirnak se doporučujeme cestovat jen v nejnutnějších případech. Nedoporučuje se cestovat do míst poblíž syrských hranic, kde může docházet k bezpečnostním incidentům.

MZV ČR doporučuje všem, kteří hodlají navštívit Turecko, aby sledovali webové stránky MZV ČR nebo Velvyslanectví ČR v Ankaře, kde jsou informace o bezpečnostní situaci v Turecku aktualizovány a podle vývoje situace vydávány odpovídající doporučení pro cesty do tohoto regionu. Je vhodné sledovat rovněž webové stránky hostící organizace, univerzity nebo společnosti, popř. být s nimi ve stálém kontaktu.

Doporučuje se též registrace v systému DROZD (Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí) –  http://drozd.mzv.cz

Zdroj: MZV ČR- 1.7.2015

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,04390 s | počet dotazů: 215 | paměť: 29480 KB. | 19.08.2022 - 15:36:03