Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Do Karlových Varů bude jezdit Pendolino

Rychlovlak Pendolino by mohl od začátku září letošního roku zajíždět až do Karlových Varů. Z Chebu, kde v současnosti Pendolino končí, by v 21:40 pokračovalo přes Sokolov do krajského města. Myšlenku plně podpořil vicepremiér Karel Havlíček při jednání s exhejtmankou, nyní náměstkyní hejtmana Karlovarského kraje Janou Mračkovou VIldumetzovou. Do Karlovarského kraje jezdí dosud Pendolino  dvě soupravy Pendolino. Jedna souprava končí ve Františkových Lázních a druhá ve večerních hodinách v Chebu. Z Chebu by pak od září vyjela souprava v 21.40 přes Sokolov do Karlových Varů a ráno zase zpět.

Možnost prodloužení  trasy Pendolína projednávali zástupci Karlovarského kraje od roku 2017 s ministerstvem dopravy a Českými drahami.  Trať nebude muset být upravována, jen bude muset být provedena drobná technická změna na soupravě.

Zahájení provozu Pendolina až do Karlových Varů ještě potvrdí Karlovarský kraj podle hejtmana Petra Kubise na společné tiskové konferenci se zástupci ministerstva dopravy, Českých drah a města Karlovy Vary, kdy se také oznámí jízdní řád a další detaily.

Zdroj: K.V.

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,25730 s | počet dotazů: 183 | paměť: 47779 KB. | 19.09.2021 - 12:54:36
X