Dny evropského dědictví proběhnou v Liberci 10. září 2016

Součástí  programu je i výstava autoveteránů na náměstí před libereckou radnicí, jízdy historickou tramvají nebo výstava bovera clubu na Fügnerově ulici.  Novinkou letošního ročníku budou otevřené historické objekty ve Vratislavicích nad Nisou, ale také festival současného umění „ART WEEK LIBEREC“. V letošním roce je možné navštívit 27 objektů v Liberci. Nově se k akci připojil Kostel Nejsvětější Trojice a zauhlovací a vodárenská věž ve Vratislavicích nad Nisou. Tradičně se pak lidé mohou těšit například na Liebiegovu vilu, radnici, Valdštejnské domky nebo Kostel Nalezení sv. Kříže.

Zahájení akce „Dny evropského dědictví“, na níž každoročně město Liberec spolupracuje se svým partnerským městem Žitavou, proběhne v sobotu 10. 9. 2016 od 19 hodin v Kostele Nalezení sv. Kříže. Největší novinkou letošního ročníku je festival současného umění ART WEEK LIBEREC. V pěti objektech (Kostel sv. Antonína, Kino Varšava, liberecké podzemí, Oblastní galerie Liberec, Severočeské muzeum v Liberci) budou vystavena umělecká díla od významných současných umělců.

Všechny objekty jsou během „Dnů evropského dědictví“ zpřístupněny veřejnosti zdarma, zpravidla od 9 do 17 hodin. Na www.visitliberec.eu naleznete seznam otevřených objektů, stejně jako informace o objektech, kde je nutné mít časovou vstupenku. Ty bude možné si vyzvednout přímo v objektu v daný den nebo od 1. září na www.visitliberec.eu.

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,31186 s | počet dotazů: 157 | paměť: 25941 KB. | 23.06.2021 - 13:03:38
X