Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Dnešním dnem zahájila firma Iveco Czech Republic přechodné utlumení výroby


Z důvodu nestability v dodávaných dílech způsobeného šířením COVID-19 a s přihlédnutím k vývoji situace v České republice, rozhodl zaměstnavatel Iveco Czech Republic, a. s. o přerušení výroby ve Vysokém Mýtě. Firma vyrábí meziměstské a turistické autobusy, které jezdí ve více než 30-ti zemích světa.

Po odpolední směně v pátek 27.3.2020 firma zahájila přechodné utlumení výroby z důvodu překážky v práci na straně zaměstnavatele pro prostoj. Do konce měsíce března s významně omezeným počtem zaměstnanců proběhne dokončení nezbytných technologických a logistických procesů a zakonzervování výroby před následným restartem, který firma předpokládá po Velikonocích. Cílem opatření je minimalizovat dopady na zaměstnanost a konkurenceschopnost firmy.

Po dobu překážky náleží zaměstnancům náhrada mzdy ve výši 80 % průměrného výdělku. Přednost před překážkou v práci má individuální čerpání dovolené s náhradou mzdy ve výši 100 % v souladu s příslušnými ustanoveními zákoníku práce. Sami zaměstnanci se o možnost čerpání dovolené zajímají, protože mají jeden či více dnů nevyčerpané dovolené z roku 2019. Firma čerpání dovolené podporuje. Pro zaměstnance je výhodnější volit čerpání dovolené, protože budou pobírat 100% mzdy, tedy jsou finančně plně zabezpečeni.

Zdroj:Iveco


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,96916 s | počet dotazů: 204 | paměť: 31937 KB. | 07.06.2023 - 12:10:15