Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Dnešním dnem byl zahájen provoz na dokončeném obchvatu Chrudimi

Dnes byla uvedena do provozu druhá část obchvatu, stavba silnice I/37, Chrudim – obchvat, úsek křiž. I/17 – Slatiňany o délce 4,6 km. Práce na stavbě byly zahájeny v prosinci roku 2019. Úsek nově dokončené stavby je více než 4,5 km dlouhý a je tvořen 47 stavebními objekty. Součástí stavby jsou i čtyři vedlejší komunikace, tři křižovatky, sedm mostních objektů, tři protihlukové stěny o celkové délce 626 metrů a následné vegetační úpravy. Dále projekt obsahuje větší množství vyvolaných přeložek dotčených komunikací a sítí technické infrastruktury. Převážná část stavby byla realizována mimo obytnou zástavbu a stávající komunikace, takže ji bylo možné provádět bez výraznějšího vlivu na okolí.

Cena stavby je dle smlouvy 556 mil. Kč bez DPH a je dotována Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Doprava. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR a zhotovitelem Společnost M-Silnice, Eurovia, I/37 Chrudim obchvat, úsek I/17 – Slatiňany.

Nově dokončený úsek obchvatu navazuje na první část dokončenou v prosinci 2015, která vedla dopravu ve směru od Pardubic až po křižovatku se silnicí I/17 na Vysoké Mýto.

Zdroj: Eurovia, Město Chrudim

Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR, Eurovia


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,07495 s | počet dotazů: 170 | paměť: 19229 KB. | 19.01.2022 - 15:29:19