Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Deutsche Bahn vybrala dodavatele pro stavbu železničního tunelu Albabstieg


Deutsche Bahn AG udělila projekt na výstavbu 5,9 km dlouhého tunelu Albabstieg na novostavbě železniční trati Wendlingen-Ulm sdružení firem pod vedením stuttgartské společnosti Ed. Züblin AG. Podle informací Deutsche Bahn AG se celoevropského výběrového řízení zúčastnilo osm konsorcií. Hodnota zakázky činí 250 mil. €; podíl Ed. Züblin AG tvoří cca 60 %.

Tunel Albabstieg je železniční tunel na nové železniční trati Wendlingen-Ulm vedoucí z pohoří Švábská Jura až k hlavnímu nádraží v Ulmu. Stavební dílo se severním portálem v Dornstadtu a jižním portálem v Ulmu sestává ze dvou jednokolejných trub, které leží pod zemí až v hloubce 70 m a jsou propojeny jedenácti tunelovými propojkami v intervalech po 500 m. Tunel navíc překonává výškový rozdíl zhruba 95 metrů. Ražba tunelu bude probíhat z obou výchozích bodů současně: směrem dolů od Dornstadtu na Ulm a od mezilehlého přístupového tunelu, odkud se budou provádět obě tunelové roury vzestupně směrem na sever a sestupně směrem na jih.
V průběhu výstavby sdružení firem přesune cca 1,4 mil. m3 zeminy a horniny. Pro výstavbu tunelu Albabstieg bude použita technologie stříkaného betonu: skála je rozvolněna odstřelem s bezprostředním zajištěním výrubu stříkaným betonem aplikovaným na výztužné ocelové sítě. Následuje provedení hydroizolace pomocí plastické membrány a zhotovení nosného sekundárního ostění z vyztuženého betonu. Výstavba bude trvat čtyři a půl roku.

Společnosti Ed. Züblin AG  je dceřiná společnost koncernu STRABAG SE, který patří k předním evropským stavebním koncernům. Specializované koncernové společnosti působící pod více značkami, jako např. STRABAG nebo Züblin, poskytují služby ve všech oblastech stavebního průmyslu a pokrývají celý proces vytváření hmotných hodnot ve stavební výrobě.  Více informací na www.strabag.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,89050 s | počet dotazů: 212 | paměť: 29578 KB. | 27.09.2022 - 16:33:56