Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Dětským dnem oslaví Dopravní podnik města Ústí nad Labem 20.výročí od založení

Dětský den otevřených dveří se bude konat 17. června 2017 v prostorách trolejbusové vozovny Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. ve Všebořicích – konečná trolejbusových linek 54 a 56. Akci pořádán je ve spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem v rámci Projektu Zdravé město a MA 21.

V letošním roce se brány vozovny otevřou už v 9 hodin a celým programem nás bude až do 15 hodin provázet oblíbený moderátor, Jirka Fait. Děti se mohou těšit na nafukovací atrakce, airbrush tetování, jízdy na šlapacích kárkách, balonky, mega bubliny, dětské koutky s exhibicemi Policie ČR, Městské policie a ústeckých hasičů. Dále budou k vidění ukázky první pomoci, vystoupení dětského pěveckého sboru, taneční vystoupení, přehlídka vozového parku a ostatní techniky DPmÚL, prohlídka haly údržby trolejbusů, expozice pevného trakčního vedení. A pozadu nezůstanou ani patroni našich vozů, se kterými se můžete setkat u jednotlivých soutěžních stanovišť.

Také bude možné sednout  za volant některého z vystavených vozidel nebo si zkusit nasazovat sběrač trolejbusu.

V rámci Dětského dne otevřených dveří  budou pokřtěny tři autobusy pořízené v rámci projektu Operačního programu životního prostředí.

 Akciová společnost Dopravní podnik města Ústí nad Labem byla založena 1. ledna 1997 jako nástupce zrušeného státního podniku Dopravní podnik města Ústí nad Labem. Zakladatelem a jediným akcionářem je Město Ústí nad Labem. Dopravní podnik zajišťuje zejména provoz hromadné dopravy ve městě Ústí nad Labem a jeho blízkém okolí, k čemuž disponuje vozovým parkem autobusovým a trolejbusovým. Od listopadu 2010 je rovněž provozovatelem lanové dráhy a dopravy na lanové dráze na Větruši. V oblasti přepravy osob zajišťuje i smluvní dopravu v ústecké aglomeraci. K dalším aktivitám Dopravního podniku patří mj. provoz autoškoly, stanice technické kontroly, čerpací stanice a odtahové služby pro potřeby Statutárního města Ústí nad Labem.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,41214 s | počet dotazů: 165 | paměť: 22072 KB. | 30.07.2021 - 15:14:18
X