Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Den Dopravní nostalgie v Brně proběhne v centru města a ve vozovně Slatina


V sobotu 20. června 2015 se koná tradiční Den Dopravní nostalgie s programem pro širokou veřejnost a milovníky historických vozidel MHD. V dopoledních hodinách (cca od 10 do 11.30 hodin) budou na náměstí Svobody a Brandlově ulici vystavena historická vozidla MHD (tramvaje, autobusy a trolejbusy). Přibližně od 11.30 hodin pak budou v provozu zvláštní linky příležitostné dopravy zajišťované těmito vozidly. Tramvaje a autobusy pojedou z náměstí Svobody, trolejbusy pak ze zastávky Česká v Brandlově ulici. Všechny trasy historických vozidel MHD budou vedeny k autobusové vozovně Slatina, která bude od 12 do 18 hodin otevřena pro širokou veřejnost v rámci Dne otevřených dveří. 

Z tramvajových linek vedených na Stránskou skálu bude možné přestoupit z a na historický autobus v zastávce Podstránská. Po speciální trase s výchozím bodem na náměstí Svobody bude pravděpodobně také provozována v sobotu 20. června i v neděli 21. června parní tramvaj Caroline (z technických důvodů nebylo možno tuto informaci v době uzávěrky ještě závazně potvrdit). Souhrnný jízdní řád a ceny jízdného linek příležitostné dopravy budou k dispozici od úterý 16. června na internetových stránkách www.dpmb.cz

Akce si vyžádá dopravní opatření, která omezí provoz veřejné dopravy. Z důvodu konání programů na náměstí Svobody bude v sobotu 20.6. od 9.30 do 19.00 hodin a v neděli 21.6. od 11.00 do 18.00 hodin vyloučen provoz tramvají v ulici Masarykově a přes náměstí Svobody. Tramvajová linka 4 bude v úseku Hlavní nádraží – Komenského náměstí obousměrně odkloněna ulicí Husovou. Linky 9 a x9 pojedou v úseku Hlavní nádraží – Česká rovněž odklonem ulicí Husovou a zastávku Česká obslouží v ulici Joštově společně s linkami 5 a 6. Zastávky Zelný trh a Náměstí Svobody budou v uvedené době bez obsluhy pravidelnými linkami 4, 9 a x9.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,48829 s | počet dotazů: 200 | paměť: 27916 KB. | 30.06.2022 - 07:02:40