Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Další nové autobusy IVECO Urbanway rozšiřují  flotilu DP města Hradec Králové


0 0 hlasů
Hodnocení článku

Do vozové flotily Dopravního podniku města Hradce Králové (DP) během období října a listopadu 2020 bylo zařazeno (pod ev. č. 191 – 195) pět zbrusu nových moderních sólo nízkopodlažních autobusů značky IVECO Urbanway 12M. Autobusy s podélně uloženým dieselovým motorem vyvinutým společností FPT Industrial splňují emisní normu Euro VI. Jde o dvounápravové nízkopodlažní třídveřové vozy s polonosnou karoserií s kapacitou 28 sedících a 78 stojících cestujících. Vozy jsou vybaveny klimatizací, jak na stanovišti řidiče, tak v salonu pro cestující, poptávkovým systémem otevírání dveří a USB porty pro nabíjení drobné elektroniky.

Urbanway 12 M byl oficiálně představen na 60. ročníku světového kongresu a výstavě UITP (Mezinárodní unie veřejné dopravy) o mobilitě a městské dopravě v Ženevě na konci května 2013 a v prodeji je od začátku roku 2014. Vůz je vyráběn ve městě Annonay na jihu Francie a jde o nástupce autobusu Irisbus Citelis 12M, kterému je konstrukčně velmi podobný. Dodavatelem je spol. ZLINER s.r.o. se sídlem ve Zlíně.

Všechny nové vozy obsahují kompletní kamerový systém (interiér, prostor před vozidlem a za vozidlem), který umožní řidiči pohodlné sledování aktuální situace v prostoru u všech dveří ve voze i při plně obsazeném vozidle. Instalace kamer je vedena snahou o větší bezpečnost obyvatel našeho města a našich zaměstnanců, k ochraně jejich života a zdraví, k ochraně majetku cestujících a majetku společnosti před poškozením či zcizením a k eliminaci všech jevů, které ruší klidnou a bezpečnou přepravu.  Data z kamerového systému se budou – pro případné využití Policii ČR (při důvodném podezření na spáchání trestního činu nebo přestupku, příp. na vyžádání orgánů činných v trestním nebo přestupkovém řízení) – automaticky zaznamenávat na přepisovatelné zařízení chráněné proti zneužití a několik dní ukládat (k záznamům se nedostane žádný nepovolaný subjekt) a poté budou automaticky přepsána novým záznamem. Kamery dosud DP používá u všech trolejbusů, u 20 elektrobusů a v některých autobusech pro účely monitorování pohybu cestujících v prostoru dveří a aktuálním dění ve voze MHD.

Vozidla mají uzavřenou kabinu řidiče – pouze je zde okénko pro doplňkový prodej jízdenek s miskou na peníze ve dveřích kabiny řidiče – s ohledem na omezení vzájemného kontaktu řidiče a cestujících, kdy se v dnešní době tak aktuálně snižuje riziko přenosu infekce a chrání se tak před ní řidič MHD.

Nových vozů bude letos tedy celkem deset, cena jednoho vozu činí 5.790.000,- Kč bez DPH a celkově za ně dopravní podnik zaplatí 57.900.000,- Kč bez DPH (70 059.000,- Kč s DPH). Od roku 2018 se v ulicích města objevilo celkem již 23 ks nových autobusů značky IVECO Urbanway – všechny vozy jsou plně nízkopodlažní a vybaveny tzv. „kneelingem“ (zvedání čí snižování výšky).

 

WWW:DPHK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,33924 s | počet dotazů: 206 | paměť: 102518 KB. | 02.12.2022 - 18:27:38