Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Další české tramvaje poputují do USA


0 0 votes
Hodnocení článku

Český výrobce Inekon Group uzavřel s městem Seattle na pořízení tramvají typu Inekon 12-Trio. V druhé polovině roku zahájí Inekon výrobu tramvají v dílnách ostravského Dopravního podniku a první dokončená tramvaj by měla do Seattlu dorazit začátkem roku 2014.

Od roku 2007 jezdí v Seattlu české tramvaje a cestující i dopravce jsou s provozem spokojeni. Seattle má právo převést opci na dalších 20 tramvají na jiného zákazníka  bez vypisování nového výběrového řízení. Tak je možné, že se české tramvaje dostanou do dalších amerických měst. Zájem už projevilo město Dallas z Texasu.

Varianta tramvaje Inekon 12-Trio určená pro USA je nízkopodlažní, vozidlo je obousměrné a salon pro cestující je plně klimatizovaný. Tramvaje nově budou konstruovány tak, aby dokázaly překonat trasu do kopce dlouhou přibližně 0, 75 km bez trakčního napájení. Půjde o první takové řešení v celé Severní Americe. Tramvaje jsou vybaveny baterií pro bezpečnostní případy a ta umožňuje tramvají ujet až 200 metrů. Konstruktéři Inekomu  musí pro novou zakázku zajistit, aby tramvaj ujela vzdálenost několikanásobně delší a do kopce.

První tramvaj bude celá dokončena v Ostravě a obyvatelé moravskoslezské metropole ji budou moci spatřit při testování v okolí martinovských dílen na přelomu let 2013 a 2014. Dalších pět vozů bude pro Inekon zajišťovat partnerská společnost Pacifica Marine přímo v Seattlu. Nové tramvaje budou jezdit na nové trati s názvem First Hill Streetcar.

Doporučujeme související  článek z roku 2009, kdy se v dílnách Dopravního podniku Ostrava první tramvaje do USA https://www.izdoprava.cz/2006/12/ceske-tramvaje-se-chystaji-na-cestu-do-ameriky/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,95291 s | počet dotazů: 212 | paměť: 32297 KB. | 03.06.2023 - 14:07:09