Cyklotrasa Železné opony povede také přes Chebsko

Na přípravě trasy se podílí Karlovarský kraj, který musí v současné době vyřešit, kudy přesně bude trasa cyklostezky procházet. Mělo by jít o cyklotrasu, která částečně povede po bývalé hraniční signálce, částečně i po méně frekventovaných silnicích. Současně bude možné jet na odbočky k různým zajímavým místům. V Karlovarském kraji by to měla být mimo jiné odbočka do Chebu, k památníku obětem železné opony na Svatém Kříži nebo do Františkových Lázní.

Projekt Stezky Železné opony byl na chebské radnici představen vloni v červenci, kdy se zde zastavil cyklistický peloton, jedoucí po její budoucí česko-německé části. Stezka má vést od Barentsova až k Černému moři podél hranice, která v minulosti oddělovala tehdejší dva politické bloky.

Celková délka cyklostezky Železná opona bude přibližně 9 tisíc kilometrů a povede po území 20 evropských států. Cílem tohoto projektu iniciovaného Evropskou unií je, aby se cyklisté seznámili nejen s krásami přírody a významnými pamětihodnostmi, ale také s evropskou historií.  Díky cyklostezkám po bývalé slapanské trati a přes samotné město Cheb bude zajištěno napojení na páteřní krajskou cyklostezku podél řeky Ohře. Na té má být v letošním roce dokončen poslední chybějící úsek z Tršnic do Chebu.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,99490 s | počet dotazů: 281 | paměť: 23432 KB. | 23.06.2021 - 14:15:18
X