Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Cyklostezka Zbraslav – Jarov naváže na nově budovaný úsek až do Vraného nad Vltavou

cyklozbraslav1

Ve čtvrtek 18.září 2014 byla slavnostně zprovozněna cyklostezka vedoucí od Mostu Závodu Míru po  pravém břehu Vltavy. Celková délka 1. a 3. etapy cyklostezky Zbraslav – Jarov je 2,615 kilometru. Cyklostezku tvoří  dvoupruhová obousměrná komunikace s šířkou 3 metry a asfaltovým povrchem, který ocení nejen  cyklisté, ale také chodci a bruslaři. Výstavba obou etap probíhala v období od března do srpna 2014 a najdeme zde i drobné mostky, opěrné stěny nebo zábranu proti přecházení komunikace obojživelníky.

Realizace první a třetí etapy probíhala souběžně v období března až srpna letošního roku. Cyklostezka na hranici metropole navazuje na trasu pokračující, nově budované cyklostezky do Vraného nad Vltavou. Chybějící 2. etapa o délce 507 metrů bude realizována po vyřešení majetkoprávních vztahů. V současné době je v tomto úseku pěšina, která oba nové úseky (1. a 3. etapu) spojuje. Slavnostního zprovoznění cyklostezky se zúčastnili zástupci hlavního města Prahy, městské části Praha – Zbraslav a TSK. Dodavatelem stavby je firma Chládek & Tintěra,a.s.

 „Jsem rád, že jsme mohli novou cyklostezku Zbraslav–Jarov otevřít v plánovaném termínu, a že tak můžeme stávající stovky kilometrů pražských cyklotras rozšířit o další moderní komunikaci v turisticky atraktivní lokalitě Zbraslavi,“ uvedl šéf TSK Ladislav Pivec.

Nová cyklostezka navazuje na cyklotrasu A2 vedoucí z Modřan a dál bude navazovat na cyklostezku vedoucí Jarova do Vraného nad Vltavou ve Středočeském kraji. Obec Vrané nad Vltavou získala dotaci na realizaci cyklostezky na základě projektu s názvem „Z venkova do Prahy a z Prahy na venkov na kole i pěšky. První etapa tohoto projektu byla finančně podpořena z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS 2 Střední Čechy.

Práce na této cyklostezce už finišují.  Během září se realizuje pokládka asfaltového povrchu a dokončí se úprav terénu. V místě u přívozu bude podél řeky namontováno zábradlí. V druhé polovině směrem na Jarov zábradlí nebude, tam bude cyklistu od řeky oddělovat gabionová stěna. U přívozu budou osazeny dopravní značky, které cyklistu zastaví dopravní značkou „stop“ a řidič jedoucí po silnici bude mít přednost, protože pojede po hlavní komunikaci. Termín kolaudace stavby je předběžně naplánován na čtvrtek 2. 10. 2014.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,28717 s | počet dotazů: 184 | paměť: 58809 KB. | 02.12.2021 - 23:48:17
X