Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Cyklobusy v Kladském pomezí přepravily letos rekordní počet cestujících

Letošní letní sezona 2013 byla v historii počtu přepravených osob nejúspěšnější. Od května do září přepravily cyklobusy na obou linkách přesně 10 518 osob.  To je zhruba o tisíc cestujících více než v loňském roce. Poslední zářijový víkend  vyjely posledy  na své trasy   cyklobusy, které společnost pro rozvoj cestovního ruchu  Branka, o.p.s.  organizuje a  propaguje  již desátou sezonu.

První  trasa vedla   z Hradce Králové  přes Náchod do Adršpachu a dále až na Pomezní boudy. Druhá trasa byla připravena pro ty, kteří se chtěli dostat z Náchoda do oblasti Stolových  hor v Polsku. Výhodou této služby je, že můžete  podniknout krásný výlet,  aniž byste použili auto. Jednoduše se dostanete do  turisticky nejpřitažlivějších míst v regionu a pak na kole nebo pěšky zpátky domů. Cyklobusy  využívají také   dovolenkáři, kteří   si tak mohou zpestřit svůj pobyt v Kladském pomezí.  Při zvolení vhodné trasy je to služba vítaná také rodinami  s dětmi , které by ještě nezvládli dlouhý  náročný  výlet.   Projekt je finančně podporován z dotace Královéhradeckého kraje a za finančního přispění obecně prospěšné společnosti   na rozvoj cestovního ruchu  Branka, o.p.s

V zimní sezoně plánuje  Branka, o.p.s. podpořit provoz skibusů. Příznivci  běžeckého sportu se budou moci každou sobotu pohodlně dostat na oblíbená místa do Jestřebích hor a do Stolových hor v Polsku.  Předpokládaný provoz by měl být zahájen poslední prosincovou sobotu a ukončen v únoru.  Podrobné informace včetně doporučených tras, jízdních řádů  naleznete na http://ski.kladskepomezi.cz/.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,81165 s | počet dotazů: 164 | paměť: 19147 KB. | 26.01.2022 - 06:46:17