Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Cyklobusy, cyklovlaky a další nabídka služeb pro cyklisty!


Koncem března a počátkem dubna vyjíždí cyklobusy a cyklovlaky. Nové půjčovny kol otevírají České dráhy v Karlovarském kraji.

V rámci společného projektu Českých drah a Karlovarského kraje se otevřou v dubnu cyklopůjčovny v železničních stanicích Cheb, Karlovy Vary dolní nádraží, Mariánské Lázně a Sokolov. Kola bude možné po domluvě vracet nebo půjčovat v půjčovnách ve stanicích Františkovy Lázně, Karlovy Vary, Loket a Nejdek. Projekt půjčoven kol souvisí s vybudováním páteřní cyklostezky z Karlových Var do Chebu údolím podél řeky Ohře.

S kolem je možné vypůjčit si i cyklistickou přilbu. Pro zapůjčení kol stačí dva platné doklady, uzavření nájemní smlouvy a složení kauce ( 1 000,- nebo 2 500,- Kč pro skupinu 3-4 osob).

Jednodenní půjčovné za kolo je 180,- Kč

Půjčovny kol ve stanicích ČD již fungují ve všech krajích. Seznam  je na stránkách ČD.

V sobotu 26. března 2011 se rozjel cyklovlak Velo Podyjí. Vyjíždí z Brna přes Hrušovany nad Jevičkou a Znojmo do Šatova a zpět. Další termíny cyklovlaku Velo Podyjí je 28.5., 18. června, 3. a 17. září.

Dalším zajímavým spojem je Brdský cyklobus. První cyklobus vyjel letos 2.4.2011 a umožňuje cyklistům napojení do brdských lesů ve Středočeském kraji. Speciálně upravený autobus jezdí od nádraží Dobřichovice přes Mníšek pod Brdy až do Kytína. Stejně jako v předchozích letech jezdí pět spojů každý nepracovní den z Dobřichovic a čtyři spoje opačným směrem. Linka bude v provozu až do 2.10.2011.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,08289 s | počet dotazů: 197 | paměť: 31595 KB. | 02.07.2022 - 09:52:55