Cyklistická sezóna zahajuje u Lipenské přehrady na nové cyklostezce!

Zahájení cyklistické sezóny v Jihočeském kraji je letos 1.5.2010 v rekreačním prostředí v okolí Lipenské přehrady a je spojeno se slavnostním otevřením nové cyklostezky Jezerní na trase Frymburk – Lipno nad Vltavou.

Zahájení proběhne v areálu hotelu Frymburk a dál na účastníky čekají dvě  okružní trasy kolem Lipenské přehrady a další doprovodný program. Zahájení akce je v 10.00 hodin a předpokládané ukončení v 17.00 hodin. Na akci budou zajištěny cyklobusy z Českých Budějovic, Strakonic, Písku, Jinřichova Hradce a tábora se zastávkami v dalších městech. Podmínkou je závazná rezervace na jméno účastníka na e-mailové adrese [email protected] nebo telefonicky 380 300 330.

Pár poznámek k místu konání. Městys Frymburk je malebná obec s přívozem a cyklostezkou, která vede po břehu Lipenského jezera až do Lipna nad Vltavou. Středem protáhlého náměstíčka vede vodní kanál, je zde morový sloup , pranýř i socha místního skřítka. Hotel Frymburk je poměrně nové hotelové zařízení a je vybaven bazénem a Welness programem.

Novinkou letošní cyklistické sezóny v Jihočeském kraji je podpora dopravního systému Jadernou elektrárnou Temelín, která se stala generálním partnerem DS CYKLOTRANS. V dopravním systému je zajištěno 7 pravidelných linek.

Doporučujeme k přečtení související článek o plánované výstavbě tratě kolem přehrady Lipno z 1/2009.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,08583 s | počet dotazů: 144 | paměť: 69925 KB. | 20.04.2021 - 15:08:44
X