Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Sdílená kola ve Frýdku-Místku bude i nadále provozovat společnost Rekola
Rada města Frýdku-Místku na svém zasedání koncem listopadu rozhodla o zadání veřejné zakázky na zajištění provozu sdílených kol ve Frýdku-Místku pro příští rok. Kola zůstanou růžová, tedy ta od společnosti REKOLA Bikesharing. V příštím roce se zvýší počet sdílených kol z 80 na 120 a zvýší se i počet elektrokol. Podstatné je, že Statutární město Frýdek-Místek systém sdílených kol nadále dotuje, takže cena pro uživatele se nezmění. Stále platí, že prvních 15 minut mají uživatelé zdarma a za následnou půlhodinu platí 12 korun.

V letošní sezóně, tedy od dubna do listopadu bylo v provozu mezi 80 a 130 koly s třístupňovou přehazovačkou a od října i 5 elektrokol. Zhruba 83 procent výpůjček bylo do patnácti minut, tedy zdarma. V přepočtu na den je to 195 výpůjček a každé kolo tak bylo v průměru vypůjčeno 2 krát za den. Výjimkou však nebyly ani dny s více než 300 výpůjčkami, např. v srpnu jich bylo celkem 9 a nejlepším dnem celé sezóny byl 3. srpen, kdy se konalo Pivopění, s 386 vypůjčenými koly. Nejlepšími dny v týdnu jsou pátek a sobota. Jeden uživatel si v průměru půjčil během této sezony kolo čtrnáctkrát. Letošní rekordman najel na sdíleném kole dohromady 224 kilometrů během 295 jízd.

Zdroj: FM

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.