Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

České dráhy otevírají půjčovny kol ve všech krajích České republiky
Zájemci si mohou půjčit v 96 půjčovnách kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si mohou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému zapůjčení jízdního kola.

Středočeský kraj

Podobně jako v loňském roce budou půjčovny fungovat ve stanicích Praha-Smíchov, Kolín, Kutná Hora město, Lysá nad Labem, Poděbrady, Nymburk hl.n. a Neratovice, nově budou otevřené půjčovny v Berouně a Mělníku. Včetně nových půjčoven letos bude ve všech pražských a středočeských půjčovnách k dispozici celkem 90 kol. Ve stanici Praha-Smíchov si můžou cykloturisté zarezervovat 16 krosových kol, osm horských, dvě dětská kola a také dvě elektrokola. V sedmi stanicích od Mělníka po Kutnou Horu je rozmístěno celkem 44 krosových kol, ve stanici Mělník také dvě horská kola. K dispozici navíc budou i dětská kola (po dvou kusech ve stanicích Kolín, Kutná Hora město a Lysá nad Labem) a v nabídce nadále zůstávají dvě elektrokola v Kolíně a dvě ve stanici Praha-Smíchov. Nově otevřená půjčovna ve stanici Beroun nabídne 6 krosových kol a 2 horská kola. Půjčovny v Polabí a v Berouně budou v provozu od 1. dubna do 31. října, smíchovská pobočka je v provozu celoročně.

Pardubický kraj

Jízdní kola budou umístěna ve stanicích Pardubice hl.n., Chrudim, Česká Třebová a Letohrad. Cykloturisté si ale můžou předem domluvit vyzvednutí nebo vrácení kola také ve stanicích Brandýs nad Orlicí, Hlinsko v Čechách, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Polička, Přelouč, Slatiňany, Svitavy, Ústí nad Orlicí město, Žamberk a Žďárec u Skutče. V půjčovnách kol jsou k dispozici také dětská kola, dětské cyklosedačky a koloběžky. Kromě půjčovny na pardubickém hlavním nádraží, která je otevřena celoročně, budou všechny ostatní pobočky fungovat od 1. dubna do 31. října. Rezervace jsou možné denně od 7 do 18 hodin na telefonním čísle 725 752 148 nebo e-mailu PCEpujkol@zap.cd.cz.

Královehradecký kraj

Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy půjčovny kol v Královéhradeckém kraji. Zájemci je budou moci využít od dubna do října ve stanicích Trutnov hl.n., Česká Skalice a nově také v Náchodě. Od května do srpna se síť půjčoven rozšíří ještě o stanici Adršpach. S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat zajímavé výlety například do Babiččina údolí nebo Adršpašsko-teplických skal, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. Pohodlné je i vracení kola, kromě stanic s půjčovnami lze kola vrátit také na nádraží v Červeném Kostelci.

Liberecký kraj

Kola je možné rezervovat na e-mailu TTVpujkol@zap.cd.cz a v těchto stanicích: Adršpach – tel. 725 746 475, Trutnov hl.n. – tel. 702 284 363, Česká Skalice – tel. 702 284 356, Náchod – tel. 724 630 242

Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy od soboty 1. dubna cyklopůjčovny ve dvou městech v Libereckém kraji. Půjčovny budou otevřené až do 31. října, a to stejně jako v loňském roce ve stanicích Mimoň a Doksy.  S vypůjčenými jízdními koly je možné naplánovat řadu zajímavých tras Kokořínskem nebo okolo Máchova jezera.

Ústecký kraj

Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy 1. dubna cyklopůjčovny v Ústeckém kraji. Novinkou letošní sezóny je otevření půjčovny ve stanici Litoměřice město. Půjčovny ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží budou otevřené do 31. října 2017. V  půjčovnách v Ústeckém kraji jsou k dispozici horská a trekingová kola v pánské i dámské verzi, elektrokola, dětská kola a od května v Ústí nad Labem nově také koloběžky.

Karlovarský kraj

Půjčovny ČD budou otevřené od 1. dubna až do 31. října ve stanicích Karlovy Vary dolní nádraží, Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Loket (od 1. července do 31. srpna), Sokolov, Aš a po předchozí domluvě je možné kola vypůjčit nebo vrátit také ve stanici Nejdek. Po otevření nové výpravní budovy bude možné vypůjčit si kola také ve stanici Karlovy Vary. Cyklopůjčovny ČD v Karlovarském kraji provozují České dráhy od roku 2011 za podpory Karlovarského kraje. K dispozici jsou trekingová nebo horská kola v dámské i pánské verzi, dětské bicykly a elektrokola. Nově v půjčovnách v Karlovarském kraji nabízejí České dráhy koloběžky, a to v půjčovnách ve Františkových Lázních, Chebu a Karlových Varech.

Plzeňský kraj

České dráhy zahajují čtvrtou sezónu půjčoven kol v Plzeňském kraji. Půjčovny ve stanicích Domažlice, Tachov a Klatovy budou otevřené od 1. dubna do 31. října.

Jihočeský kraj

Od června do konce září se nabídka rozšíří o šumavskou půjčovnu v Nové Peci a v Černé v Pošumaví. Kola můžou cestující vracet nebo si je po předchozí objednávce sedm dní předem půjčit také ve stanicích České Velenice, Kardašova Řečice, Milevsko, Nová Bystřice, Prachatice, Vyšší Brod klášter a Vimperk.

Kraj Vysočina

Půjčovny ve stanicích v Novém Městě na Moravě, Telči, Světlé nad Sázavou, v Třebíči a Žďáru nad Sázavou budou otevřené do 31. října 2017. Kola lze vracet ve stanicích Havlíčkův Brod, Jihlava, Chotěboř, Okříšky, Ledeč nad Sázavou, Náměšť nad Oslavou, Horní Cerekev, Pelhřimov, Bystřice nad Pernštejnem, Přibyslav a Rožná.

 

Podrobnosti o cyklopůjčovnách ČD a dalších službách pro cyklisty jsou na webu www.cd.cz/cdbike.

 

Informace o dalších krajích budou postupně doplněny .

Zdroj: ČD

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.