Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Hradci Králové vzniká okruh pro cyklisty a bruslaře
Sen cyklistů a bruslařů o okruhu s rovným asfaltovým povrchem vedoucím příměstskými lesy se začíná naplňovat. Firma, která dílo v hodnotě bezmála 13 milionů korun bez DPH postaví, převzala v prvním prázdninovém dnu staveniště a zahájila tak práce, které by měly končit nejpozději v říjnu letošního roku. Práce, které město přijdou na necelých 13 milionů korun bez daně z přidané hodnoty, začnou u krytého ohniště, kde asfaltový povrch cesty Písečnice nyní končí.

V příměstských lesích mají asfaltový povrch zatím dvě cesty, Hradečnice vedoucí z Malšovic až k Bělečku a Písečnice z Nového Hradce ke krytému ohništi na křižovatce za rybníkem Výskyt. Okruh povede po již opravené Hradečnici od lesního hřbitova k hájovně U Dvou šraňků, kde zabočí vlevo ke krytému ohništi, odkud budou cyklisté a bruslaři nově pokračovat po cestě s asfaltovým povrchem ke Svinarům a Stříbrnému rybníku. Trasa dále povede krajem lesa po Smiřické hrázi ke Zděné boudě a na výchozí místo k lesnímu hřbitovu.

Na hotových částech budoucího okruhu, tedy na cestách Hradečnice a velké části Písečnice, které se kříží u hájovny U Dvou šraňků, nebudou stavební práce nijak omezovat provoz. S ohledem na klid v nejnavštěvovanějších místech a bezpečnost lidí, kteří se do lesa nejčastěji dostávají u malšovického lesního hřbitova nebo na Novém Hradci, bude technika na stavbu vjíždět od Svinar.

Okruh, který v Hradci Králové vzniká, nemá v republice obdoby. Po jeho dokončení budou mít bruslaři a cyklisté v hradeckých lesích k dispozici zhruba dvacet kilometrů cest s asfaltovým povrchem.

Zdroj.H.K.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.