Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Mezi Novým Jičínem a Hostašovicemi se buduje cyklostezka
Nová cyklostezka povede po trase bývalé železniční dráhy, kterou zničila povodeň v roce 2009 a na které byl následně zrušen provoz. Začátek cyklostezky je v Novém Jičíně pod areálem Tonak na ul. Žilinská a konec na vlakovém nádraží v Hostašovicích. Celková délka cyklostezky bude 9,7 km, od hostašovického nádraží bude stezka napojena turistickým cykloznačením až k výletišti Zrzávky. Na trase o délce 9,8 km a šíři 2,5 m bude vybudováno pět zastřešených odpočívek s informačními panely.

Cyklostezka bude mít asfaltový povrch s oddělenými jízdními pruhy pro každý směr, bude vhodná pro cyklisty, in-line bruslaře. V případě vhodných podmínek bude v zimě upravena i pro běžecké lyžování. Projekt drážní cyklostezky buduje společně pět obcí –  Nový Jičín, Životice u Nového Jičína, Mořkov, Hodslavice a Hostašovice, které jsou členy Svazku obcí Cyklostezka Nový Jičín – Hostašovice.

Přípravné a stavební práce probíhají od dubna 2014 a dokončení je plánováno na říjen 2014.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.