Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Cyklostezka Zbraslav – Jarov naváže na nově budovaný úsek až do Vraného nad VltavouVe čtvrtek 18.září 2014 byla slavnostně zprovozněna cyklostezka vedoucí od Mostu Závodu Míru po  pravém břehu Vltavy. Celková délka 1. a 3. etapy cyklostezky Zbraslav – Jarov je 2,615 kilometru. Cyklostezku tvoří  dvoupruhová obousměrná komunikace s šířkou 3 metry a asfaltovým povrchem, který ocení nejen  cyklisté, ale také chodci a bruslaři. Výstavba obou etap probíhala v období od března do srpna 2014 a najdeme zde i drobné mostky, opěrné stěny nebo zábranu proti přecházení komunikace obojživelníky.

Realizace první a třetí etapy probíhala souběžně v období března až srpna letošního roku. Cyklostezka na hranici metropole navazuje na trasu pokračující, nově budované cyklostezky do Vraného nad Vltavou. Chybějící 2. etapa o délce 507 metrů bude realizována po vyřešení majetkoprávních vztahů. V současné době je v tomto úseku pěšina, která oba nové úseky (1. a 3. etapu) spojuje. Slavnostního zprovoznění cyklostezky se zúčastnili zástupci hlavního města Prahy, městské části Praha – Zbraslav a TSK. Dodavatelem stavby je firma Chládek & Tintěra,a.s.

 „Jsem rád, že jsme mohli novou cyklostezku Zbraslav–Jarov otevřít v plánovaném termínu, a že tak můžeme stávající stovky kilometrů pražských cyklotras rozšířit o další moderní komunikaci v turisticky atraktivní lokalitě Zbraslavi,“ uvedl šéf TSK Ladislav Pivec.

Nová cyklostezka navazuje na cyklotrasu A2 vedoucí z Modřan a dál bude navazovat na cyklostezku vedoucí Jarova do Vraného nad Vltavou ve Středočeském kraji. Obec Vrané nad Vltavou získala dotaci na realizaci cyklostezky na základě projektu s názvem „Z venkova do Prahy a z Prahy na venkov na kole i pěšky. První etapa tohoto projektu byla finančně podpořena z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS 2 Střední Čechy.

Práce na této cyklostezce už finišují.  Během září se realizuje pokládka asfaltového povrchu a dokončí se úprav terénu. V místě u přívozu bude podél řeky namontováno zábradlí. V druhé polovině směrem na Jarov zábradlí nebude, tam bude cyklistu od řeky oddělovat gabionová stěna. U přívozu budou osazeny dopravní značky, které cyklistu zastaví dopravní značkou „stop“ a řidič jedoucí po silnici bude mít přednost, protože pojede po hlavní komunikaci. Termín kolaudace stavby je předběžně naplánován na čtvrtek 2. 10. 2014.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.